З першого жовтня на зміну паперовим листкам непрацездатності прийшли е-лікарняні

Відтепер лікарняні документи оформлюватимуть тільки в електронному вигляді. Лиш ті пацієнти, які відкрили лікарняний до 1 жовтня, отримуватимуть паперову довідку.

Е-лікарняний формуватиметься під час звернення пацієнта до сімейного лікаря. На прийом запоріжцям необхідно буде взяти з собою паспорт або інший документ для підтвердження особи. З його допомогою сімейний лікар перевірить наявність пацієнта в системі. Після огляду медпрацівник заповнює електронний медичний висновок, де вказані дата початку та закінчення лікування, та за допомогою електронного ключа підписує його.

– Після синхронізації та електронного підпису медичний висновок потрапляє в Електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду. Там встановлюється, чи застрахована людина в Держреєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Якщо так, то формується електронний листок непрацездатності. Якщо ні, на людину він не оформлюється. Медичних висновків може бути декілька, але лікарняний при цьому буде один, – розповіла заступниця директора з експертизи тимчасової непрацездатності ЦПМСД №1 Тамара Лисенко.

Подовжити або закрити лікарняний пацієнт може, зателефонувавши сімейному лікарю.

Роботодавець зможе отримати інформацію про тимчасову непрацездатність в особистому кабінеті в Реєстрі електронних послуг Пенсійного фонду, повідомляється на сайті Запорізької міськради.

Читайте також: Як запоріжцям розрізнити сезонні недуги – поради лікарки