15 лютого 2022 року відзначають 33 річницю виведення радянських військ з Афганістану. Але й після трьох десятків років продовжують обговорювати нагальні питання, які турбують ветеранів локальних війн. Зокрема виділення житла для учасників бойових дій на території інших держав. Наразі у Запоріжжі на квартирному обліку перебувають 188 родин “афганців”.

Обговорюваються також питання виплати одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій та дітям загиблих учасників локальних війн, обслуговування в медичних закладах міста без черги та часткова компенсація ветеранам локальних війн витрат на проведення дороговартісних операцій, допомога в сплаті оренди та комунальних послуг громадським організаціям міста. У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення на забезпечення фінансової підтримки громадських організацій ветеранів за рахунок бюджету Запоріжжя передбачено 1 млн 440 тисяч гривень. Але цих грошей не вистачає на потреби організцій та ветеранів.

У цей день 15 лютого “афганці” традиційно збираються біля пам’ятника загиблим побратимам, згадують минуле та піднімають свій третій тост.