Групу зловмисників, що створювала фіктивні сайти інтернет-магазинів, пропонуючи довірливим покупцям комп’ютерну та побутову техніку за наднизькими цінами, викрили у Запоріжжі працівники обласного відділу протидії кіберзлочинам.

Нещодавно до фахівців відділу надійшла інформація, що вже кілька громадян, знайшовши у Всесвітній мережі сайти інтернет-магазинів, які пропонували за «смішними» цінами комп’ютери, електроніку, телефони, передплатили товар та залишилися і без техніки, і без грошей. Слідчий Вознесенівського відділення поліції Запоріжжя розпочав кримінальне провадження за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські з’ясували, що група осіб, діючи за попередньою змовою, розробила і реалізувала дієву шахрайську оборудку. Протягом останнього року вона створила півтора десятки фіктивних інтернет-магазинів, на сайтах яких рекламувалися товари за наднизькими цінами. При цьому ніяких товарів шахраї не мали, проте успішно отримували від довірливих громадян передплату. Щоб підтримати у «клієнтах» впевненість у власній надійності, у зловмисників були чітко розподілені обов’язки та налагоджена схема взаємодії. Один безпосередньо займався створенням та адмініструванням цих інтернет-магазинів. Другий забезпечив придбання платіжних карт за винагороду у соціально незахищених верств населення, знімав отримані від потерпілих гроші через банкомати, розподіляв «здобич» між членами угрупування, здійснював щоденне перевезення комп’ютерної техніки та іншого обладнання на орендовані квартири. Третій переважно здійснював пошук та оренду квартир-офісів для розташування комп’ютерної техніки, організації call-центрів, організовував роботу call-центру. Інші приймали дзвінки від потенційних клієнтів, відправляли реквізити для оплати за замовлений товар. Збитки, завдані шахраями легковірним громадянам, вже склали понад 600 тис грн.