Традиційно в цей день запоріжці збираються на Майдані Героїв у пам’ятника Революції Гідності біля обласної держадміністрації, щоб згадати події Євромайдану і покласти квіти в пам‘ять про загиблих.

Саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, до 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

У нашому місті в 2014 році протестували проти режиму Януковича навпроти будівлі ЗОДА. Після розгону запорізького Євромайдану площа отримала назву Майдан Героїв.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.