У неділю головним проспектом міста пройшли сотні людей – в черговий раз у Запоріжжі фінішувала проща, яку щорічно в серпні проводить римо-католицька громада.

– Починаючи з 1998 року до Запоріжжя, до Санктуарію Бога Отця милосердного приходять паломники – кожен зі своїми проханнями, які несуть з молитвою, підкріплюючи випробуваннями під час паломницького шляху. Крім прохань про мир в Україні та єдність Церкви, у кожного з нас є про що попросити Бога для себе і близьких нам людей, – розповів єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло. – Сьогодні в нашому храмі, під час завершення дев’ятнадцятої прощі, наші молитви за мир в Україні розділили священики греко-католицької та православної церкви.

Керівник паломництва, отець Андрій Попов не пропустив жодної прощі. Спочатку він був учасником, а тепер уже кілька років поспіль очолює ходу. Цього року  паломництво до  Санктуарію Бога Отця Милосердного було скорочено у зв’язку із Всесвітніми Днями Молоді в Кракові, маршрут було прокладено не з Мелітополя, як завжди, а з Комишувахи, йшли паломники три дні. Втім, як завжди, випробувань було достатньо, особливо від пекучого сонця.

– Зате вечорами ми проводили час незабутньо, – поділився враженням підліток Ігор. – Мені запам’яталися бесіди, пісні під гітару.

Участь у прощі беруть цілі сім’ї, наприклад, цього року частину шляху пройшла багатодітна родина з п’ятьма дітьми. А дехто саме в цьому паломництві кілька років тому знайшов свою «половинку» – під час прощі відзначали невеличкі ювілеї створення родин, вінчань.

Олена ПІДДУБНА, фото автора