За інформацією Запорізького міського центру зайнятості, на 1 серпня загальна чисельність незайнятих громадян скоротилася на 4245 осіб у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року.
За сім місяців в центрах зайнятості міста зареєстровано 11009 запоріжців, загальна чисельність незайнятих городян склала 15600 осіб. З січня по липень працевлаштовані 7384 запоріжця – це на 21,5 відсотка більше, ніж за сім місяців минулого року.
Станом на 1 серпня вакантні 1139 робочих місць. Найбільш затребувані робочі спеціальності і професії сфери обслуговування. Серед них зварювальник, фрезерувальник, касир, продавець продовольчої та непродовольчої груп товарів.
З метою поліпшення ситуації на ринку праці робиться ряд заходів. Роботодавцям на створення нових робочих місць виплачуються дотації, таким чином, у 2012 році 281 людина отримала нову роботу. Важливим напрямком соціального захисту незайнятих громадян є залучення їх на оплачувані громадські роботи. З початку року для організації громадських робіт з підприємствами міста було укладено 69 договорів на 7384 робочі місця. У громадських роботах вже взяли участь 4069 запоріжців.
Крім цього, за направленням служби зайнятості в поточному році пройшли підготовку та перепідготовку 1452 людини. Переважно безробітні опановують прикладні професії та спеціальності сфери обслуговування. 105 запоріжців у цьому році роботодавцями для себе стали самі. Отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття, організували підприємницьку діяльність.