На проведеному спільному засіданні постійних депутатських комісій з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів, з питань життєзабезпечення міста обговорювалося питання про можливість скасування в Запоріжжі двоставкового тарифу на оплату централізованого опалення та підігріву води, перспективи переходу до одноставочного тарифу, скасування абонентської плати.
Причиною розгляду цього питання стали численні звернення городян з приводу перегляду рішення виконкому міської ради № 39 від 31.01.2011 “Про встановлення тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та на послуги з централізованого опалення й підігріву питної води для населення, затвердження загальних вказівок до таріфів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, на послуги з централізованого опалення и підігріву питної води для населення”, що потребує корегування. Автори звернень висловлювали думку, що це рішення не відповідає чинному законодавству (з моменту його прийняття в законодавстві відбулися значні зміни), а тарифи не є економічно обгрунтованими.
На думку голови комісії з питань життєзабезпечення міста Геннадія Рекалова, скасування двоставкового тарифу повинне зробити оплату за тепло і гарячу воду більш прозорою для городян. “Головне, що запоріжці повинні чітко розуміти, за що вони платять”, – зазначив Геннадій Рекалов.
Голова бюджетної комісії Віктор Великий підкреслив, що до внесення змін в рішення виконкому необхідно підходити виважено. Затвердити їх потрібно до початку опалювального сезону.
У результаті спільного засідання депутатам Геннадію Рекалову та Володимиру Гуньку доручено доопрацювати проект рішення міської ради, в якому пропонується внести зміни до рішення виконкому № 39. Після корегування його буде винесено на розгляд депутатських комісій.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua