Автобус нещодавно переобладнали під військові потреби.

Всередині муніципального автобуса створили так звану “мобільну лікарню”. Тепер цим транспортом поранених військовослужбовців евакуюють до медичних закладів м. Дніпро. В дорозі пораненим надають необхідну медичну допомогу один лікар і дві медсестри.

Начальник відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії Запорізького військового шпиталю майор В’ячеслав Мережко розповів про переваги автобусу.

– Один такий автобус замінює 5-6 автомобілів швидкої допомоги. Тому для шпиталю це дуже необхідна річ. В ньому є спеціальне медичне обладнання, а також необхідні препарати, щоб за цей час, поки йде транспортування, ми могли надати людині допомогу. Це і медикаментозне знеболення, інфузії та інше, але, звичайно, все залежить безпосередньо від стану хворого. Зазвичай ми транспортуємо поранених легкого або середнього ступеня важкості, – розповів лікар.

Представники військового шпиталю також зазначили, що цей автобус один із перших в Україні, який призначений для перевезення поранених військових. Евакуаційний транспорт обладнано 5 лежачими місцями, а ще 16 призначені для сидіння. Вже був позитивний досвід транспортування поранених таким транспортом, розповіли представники шпиталю. Тому рекомендують й колегам з інших міст України придбати подібні автобуси.

До речі, муніципальні автобуси, які у 2016 році придбали за рішенням міського голови Володимира Буряка, вже врятували не одне життя. Адже саме на них евакуюють до Запоріжжя мешканців тимчасово окупованих міст.

шпиталь

шпиталь 1

шпиталь 2

____

Посилання на наш Телеграм-канал