В період карантину надання субсидії на житлово-комунальні послуги не припиняється

Субсидія призначається та розраховується автоматично на новий термін, якщо немає заборгованості з оплати за послуги ЖКГ. Проте, є і деякі зміни в призначенні субсидії з нового року. Про це «Запорозькій Січі» розповіла заступниця начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Галина Остапенко. Галина Остапенко

– Галино Вікторівно, що змінилося в призначенні субсидії останнім часом?

– Відбулися деякі позитивні зміни. По-перше, нагадаю, що розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання комунальних послуг (газо-, водо-, електропостачання тощо). А по-друге, уряд пом’як­шив умови призначення субсидії та розширив коло її отримувачів.

Наприклад, надана можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. До цього за таких умов субсидія не призначалася.

Крім того, на загальних підставах надано право на отримання житлової субсидії:

 • особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування;
 • особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загально­обов’яз­кове державне соціальне страхування;
 • особам, які в період карантину отримують допомогу з часткового безробіття та в періоді, за який враховуються доходи при призначенні субсидії, не мали доходів, до розрахунку береться розмір допомоги по частковому безробіттю.

Збільшення загальної площі зі 120 м2 до 130 м2 для квартир у багатоквартирних будинках та з 220 м2 до 230 м2 для індивідуальних будинків, при перевищенні якої субсидія не призначається, надасть можливість призначити субсидію тим домогосподарствам, яким раніше було відмовлено.

Станом на 1.01.2021 у Запоріжжі 49527 домогосподарств отримують житлову субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.

– Яким чином вплине підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги на призначення житлової субсидії?

– Звичайно, з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги ми очікуємо збільшення кількості отримувачів житлової субсидії. І хочу попередити: управління соціального захисту населення при підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюють перерахунок субсидій автоматично, без звернення громадян. Ба більше, частина домогосподарств, у яких субсидія за розрахунком становила 0,00 грн, після перерахунку у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги матимуть субсидію.

– Куди потрібно звертатися за субсидією?

– Під час карантину управління соціального захисту населення не припиняють надання житлових субсидій і здійснюють їхнє автоматичне призначення, без додаткових звернень громадян до управління.

– Як звернутися за субсидією вперше чи попередити управління про будь-які зміни?

– Подати заяву можна через сайт Міністерства соціальної політики або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал дія».

В умовах карантину надіслати заяву та декларацію можна поштою, електронною поштою, можна надати через «Скриню для документів» управлінь.

Заповнити заяву та декларацію можна дистанційно за допомогою мобільного телефону в ПК «Електронна заява і декларація»:

 • УСЗН ЗМР по Вознесенівському р-ну – 0502004670;
 • УСЗН ЗМР по Дніпровському р-ну – 0993650760;
 • УСЗН ЗМР по Заводському р-ну – 0502004916, 0672256920;
 • УСЗН ЗМР по Комунарському р-ну – 0503036120, 0503036122;
 • УСЗН ЗМР по Олександрівському р-ну – 0677341571, 0677341583, 0677341587.
 • УСЗН ЗМР по Хортицькому р-ну – 0932891001;
 • УСЗН ЗМР по Шевченківському р-ну – 0686357469, 0955840068.
 • Зразки заяв та декларацій, з можливістю їхнього друку, є на сайтах управлінь.

Питання, що виникають при заповненні заяв та декларацій, можна вирішити зі спеціалістами управлінь за вказаними телефонами.

– Зараз субсидія надається готівкою?

– Субсидія надається і в грошовій готівковій, і в безготівковій формі. Готівкова субсидія виплачується отримувачу на картковий рахунок в банківській установі або на поштове відділення.

У безготівковій формі субсидія надається, якщо заява для призначення субсидії надходить вперше або якщо отримувач субсидії на початок нового періоду призначення мав прострочену на понад 3 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, що сумарно складає 340 грн та більше.

Субсидія в безготівковій формі зараховується на розрахунковий рахунок отримувача субсидії в АТ «Ощадбанк», який здійснює переказ коштів субсидії на рахунки отримувача субсидії до організацій – надавачів послуг.

Читайте також: На Запоріжжі через карантин стало складніше знайти роботу