Запоріжці можуть подавати свої ідеї щодо того, як змінити місто на краще

Для активних запоріжців, які люблять своє місто та бажають зробити його ще кращим, з 2016 року існує Громадський бюджет, завдяки якому вже було реалізовано майже 80 різних проєктів. Цього року через коронавірус було відтерміновано старт прийому нових проєктів, але з 1 червня їх вже можна подавати, аби отримати фінансування задля реалізації корисних ідей.

За умовами кожен охочий може подати заявку на реалізацію проєкту, що допоможе вирішити проблеми міста та покращити умови проживання в ньому. Проєкти, які отримають підтримку громади у процесі голосування, реалізовуються у наступному бюджетному році за кошти місцевого бюджету.

Лише минулого року завдяки Громадському бюджету було реалізовано 21 проєкт, серед яких:

 • «Наша повага ветеранам війни та учасникам АТО»
 • «Лікуємо, відпочиваючи!» (соляна кімната у дитячій лікарні №5)
 • «Павільйон на території ЗЗСО № 15 для спілкування і дозвілля».
 • «Новітня дорога»
 • «Облаштування центрального входу в парк Заводського р-ну.»
 • «Спортивно-ігровий дитячий майданчик».
 • «Парк для пацієнтів відділення паліативної допомоги «Життя продовжується»
 • «Дорога життя Металурга»

проєкт 2018 року «Лікуємо, відпочиваючи!» (соляна кімната у дитячій лікарні №5)

Цього року прийом проєктів на конкурс триватиме весь червень – по 30 число у робочий час. Впродовж липня і серпня відбуватиметься аналіз та оцінка проєктів, їх корегування, визначення проєктів, допущених до голосування. Строки голосування за кращі ідеї не зміняться: підтримати проєкти можна буде з 1 по 30 вересня.

Після визначення з ідеєю проєкту, потрібно зареєструватися та заповнити електронну форму на платформі «Громадський бюджет». Скачати бланк-заяву можна на сайті Запорізької міської ради за посиланням: gb.zp.gov.ua та заповнити форму подачі нового проєкту. Після подачі в електронному вигляді, потрібно подати проєкт і у паперовому вигляді разом з додатками до управління внутрішньої політики, преси та інформації міської ради.

Оскільки вільний вхід громадян до приміщення Запорізької міської ради тимчасово обмежений, умови подання паперової версії проєктів дещо змінені. Спочатку необхідно зв’язатися зі спеціалістом з питань громадського бюджету за телефоном 224-02-97. У телефонному режимі спеціаліст перевірить правильність подання електронної версії проєкту. Після цього необхідно принести паперову версію проєкту до Запорізької міської ради та викликати спеціаліста до центрального входу будівлі. Це можна зробити самостійно або звернутися за допомогою до консультанта на рецепцію.

Проєкти, які беруть участь у Громадському бюджеті, поділяються на великі та малі:

 • малий проєкт має орієнтовну вартість реалізації не більше 400 тис. грн, автор проєкту повинен зібрати не менше 100 підписів, щоб подати його на розгляд
 • великий проєкт має орієнтовну вартість реалізації не більше 1 млн грн, автор проєкту повинен зібрати не менше 150 підписів, щоб подати його на розгляд

Просувайте свій проєкт серед мешканців міста, щоб якнайбільше людей дізналося та проголосувало за нього. Розкажіть про нього у соцмережах, поширте інформацію серед колег, знайомих, сусідів, за можливості використайте рекламні матеріали

Всі конкурсні проєкти розподіляються на 3 категорії, на кожну з яких виділяється певна частина коштів Громадського бюджету:

 1. Загальноміські проєкти (великі) – 50% від загальної суми Громадського бюджету. Такі проєкти стосуються життєдіяльності всієї громади міста.
 2. Проєкти, які пов’язані з комунальними закладами, установами та некомерційними підприємствами міського підпорядкування (малі) – 30% від загальної суми Громадського бюджету. Реалізація таких проєктів передбачається на території або в самих закладах, які мають загальний доступ для мешканців міста.
 3. Проєкти, пов’язані із житловим сектором (малі) – 20% від загальної суми Громадського бюджету. Реалізація таких проєктів передбачається на прибудинкових територіях, які мають загальний доступ для мешканців міста.

Графік прийому проєктів:

З 1 по 30 червня:

пн – чт: 8:00 – 16:45
пт: 8:00 – 15:30
перерва: 13:00 – 13:45

Якщо у вас виникнуть запитання щодо подачі проєкту, звертайтеся за телефоном 224-02-97 або на електронну адресу gb@zp.gov.ua

Читайте також: У Запоріжжі з будинку Лещинського прибрали потворні вивіски