У Запоріжжі розпочали підготовку до проведення Міжнародного форуму інтеграції та кооперації, на якому будуть  представлені ключові зміни в питаннях інвестування, торгівлі і кооперації на внутрішніх і зовнішніх ринках, а також їх особливості з урахуванням дії Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

На форумі працюватиме спеціалізована секція «Розвиток агропромислового комплексу в регіонах» у форматі експертної дискусії з питань державної підтримки агропромислового комплексу, системи оподаткування сільгоспвиробників, законодавства щодо земельних питань, перспектив створення сільськогосподарських кооперативів та здійснення експорту агропродукції.

На спеціалізованій секції «Проблеми і перспективи розвитку промисловості» будуть обговорені проблемні питання промислових підприємств, презентовано план модернізації промисловості, створення індустріальних парків та кластерів. Спеціалізована секція «Децентралізація» пройде у форматі презентації стану і перспектив реформ децент-ралізації в Запорізькій області, значення територіальних громад,їх розвитку, повноважень. Також планують провести інформаційні блоки, зокрема «Інструменти підтримки та фінансування експортно-імпортної діяльності» у форматі презентацій програм Європейського Союзу, ЄБРР, GIZ, проекту ПРОМІС, ЮНІДО, ТПП України, галузевих асоціацій, «Розвиток кооперації на внутрішньому ринку України» презентуватиме електронні торгівельні майданчики для участі в електронних держзакупівлях і тендерах комерційних організацій.

На форумі також буде організовано «Trade-зони» для проведення переговорів представників торгово-економічних місій посольств та закордонних бізнес-асоціацій з українськими підприємствами. Відбудеться форум 11–12 жовтня у «Козак Палаці».

Євген ПАНТЕЛЕЄВ