Сьогодні депутати зібралися на чергову 37-у сесію міської ради

Серед головних питань, які сьогодні повинні розглянути депутати, – виділення коштів на купівлю та встановлення дорожніх знаків для виконання рішення про заборону руху великовантажного транспорту через греблю Дніпрогесу. Збільшення фінансування на розвиток комунального громадського транспорту. Виділення грошей на ремонт внутрішньоквартальних мереж тепло- та водопостачання, доріг приватного сектору.

Міський голова Володимир Буряк нагадав, що на початку лютого виконавчий комітет прийняв рішення про заборону руху великовантажного транспорту через греблю Дніпрогесу. Також с 7.00 до 21.00 заборонено рух згаданого транспорту через мости Преображенського.

сессия

Після введення заборони у дію запланований ремонт дороги на греблі Дніпрогесу. Відповідні перемовини з керівництвом електростанції продовжуються, є певні домовленості. Наступний крок – введення реверсивного руху через греблю. Спочатку планується запровадити реверсивний рух у ранковий час, з правого берега до центру міста.

Ще одне важливе питання – збільшення обсягу коштів для оновлення парку комунального транспорту міста. Головна увага цього року буде приділена електротранспорту.

– Це дозволить нам цього року зібрати 2 запорізьких трамваї, придбати 12 трамваїв з країн ЄС, а також купити 9 тролейбусів, які раніше експлуатувалися в країнах Європи. Також сьогодні маємо дати згоду на укладання угоди фінансового лізингу для придбання 5 нових тролейбусів з автономним ходом. Вони працюватимуть у тому числі й на новому маршруті, який ходитиме через Хортицю, – повідомив Володимир Буряк.

У рамках внесення змін до Програми утримання житлово-комунального господарства пропонується виділити 8 млн грн на заміну ділянок мереж тепло- та водопостачання.

– Зараз у нас існує проблема з ремонтом так званих внутрішньоквартальних мереж, які йдуть безпосередньо до будинку. Якщо внутрішньобудинкові мережі більш-менш ремонтують, то тут є питання. Виділення коштів дозволить почати вирішувати цю проблему, – наголосив Володимир Буряк.

Міський голова також відзначив, що цього року фактично розпочне діяти програма відновлення інфраструктури приватного сектору, затверджена минулого року. Зокрема на сесії планується передбачити кошти на ремонт доріг приватного сектора, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.