Видання присвячене запоріжцям, які підставили своє плече добробатам та Збройним Силам України

Люди з великим серцем. Саме під такою назвою в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці працівники крає­знавчого відділу презентували книгу-довідник для громади. В її алфавітному покажчику авторів робіт про запорізьких волонтерів та бійців АТО є чимало посилань і на матеріали газети «Запорозька Січ».

Загалом ця книга присвячена волонтерському руху в Запорізькому краї та волонтерам, які в найтяжчі для нашої держави часи підставили своє плече добробатам та Збройним Силам України. Ці люди дуже швидко реагували на всі запити наших військових, завдяки чому і було збережено дуже багато життів.

На презентацію книги були запрошені ветерани АТО, волонтери, серед яких Людмила Волтер, військовий психолог, член ВЦ «Солдатський привал»; Анатолій Сердюк, композитор, співак, організатор і учасник благодійних концертів на підтримку українського війська; Сергій Вітвіцький, голова ГО «Союз ветеранів прикордонних військ», який постійно надавав матеріальну допомогу військовим частинам; журналісти.

Як розповіла укладач бібліографічного покажчика Тетяна Полівода, у виданні зібрані волонтерські дані з усіх районів Запорізького краю. Тобто покажчик систематизує всю інформацію, яка була видана за період 2014-2020 років.

– Масив цієї інформації доволі великий, тому відділ краєзнавства бібліотеки готував її протягом 2 років. В поле зору фахівців потрапили як книги, так і періодичні видання, журнали, календарі, що були присвячені цій тематиці. В бібліографічному покажчику понад 1450 посилань на друковані запорізькі видання та авторів. Згадуються 874 прізвища одних лише волонтерів. В майбутньому книга дозволить історикам досліджувати таке явище, як волонтерський рух в Запорізькому краї, – переконана бібліотекар.

А поки що це не так просто. Так, коли книга вже була готова до видання, виявилось, що на це у бібліотеки немає коштів. Лише їхні постійна дружня співпраця з видавництвом «Статус» дозволила візуалізувати книгу «Люди з великим серцем» в кілька сигнальних примірників.Мер Вільнянська Наталія Мусієнко розглядає стенд

Загалом презентований покажчик складається з 2 основних частин та додатків. Перша частина включає замальовки волонтерських буднів від оповідачів Миколи Білокопитова, Олега Гончаренка, Тетяни Дем’янової, Інни Лук’янової та Наталії Турлової. Друга містить бібліографічні списки літератури, статті із періодичних видань та інтернет-ресурсів про волонтерський рух у регіоні.

Завершується покажчик додатком, у якому подається інформація про державні і недержавні загальноукраїнські нагороди, якими відзначені запорізькі волонтери АТО (ООС) та список фільмів про їхню діяльність.

Освітлювалась ця діяльність і в газеті «Запорозька Січ». Так, в презентованій книзі-покажчику є посилання на кореспондентів «Запорозької Січі» Олену Піддубну, Романа Прядуна, Ірину Гавриленко, Юрія Харченка. Загалом на сторінках «Запорозької Січі» були описані десятки доль людей з великим серцем.ПублікаціїЧитайте також: У Запоріжжі будують новий автопарк