Почалися роботи на будинку по  Соборному 151, який був пошкоджений внаслідок обстрілу 6 жовтня 2022 року. На відновлення будинку на проспекті Соборному 151 міська рада спрямувала 25 мільйонів гривень, ще 50 мільйонів виділила компанія “Метінвест”. Відновити його хочуть у три етапи, які планують реалізувати за 2 роки.

Проектувальники, які працюють на місці, розповіли Суспільному, що готують проєкт та сьогодні взяли зразок будівельної плитки з цього будинку, аби її замовити.

За словами Віктора Трубіна, колишнього головного архітектора Запоріжжя, якщо відтворювати будинок, то ці конструкції треба робити індивідуально. На цьому будинку плитка, якою він облицьований, робилася в Донецьку. Глина, з якої робилася ця керамічна плитка, відсутня зараз. Тож відтворити цю плитку, мабуть, неможливо чи дуже важко.

Будинок реконструювати набагато складніше, ніж збудувати новий: довше і дорожче, – вважає Віктор Трубін.

Окрім цього будинку у Запоріжжі планують відновити ще три, пошкоджені внаслідок обстрілів, за кошти з міського бюджету. Це — багатоповерхівки на вулиці Зестафонській, 10, Кияшка, 22 та Сталеварів, 16. Останню пошкодила російська ракета 6 жовтня 2022 року. Там зруйнований третій під’їзд, в інших — вибиті вікна. На відновлення чотириповерхівки міська влада спрямувала 27 мільйонів 800 тисяч гривень.