Новий навчальний рік в закладах освіти Запоріжжя може розпочатися в змішаному форматі або ж офлайн за декількох умов: безпекова ситуація та наявність підготовлених укриттів.

Найкраща ситуація зі сховищами в університетах міста, а найгірша в дитсадках та школах.

Зі 120 шкіл, гімназій та ліцеїв міста за планом до нового навчального року у найкращому випадку зможуть підготувати з тим фінансуванням, що є на сьогодні, (а це – 34 мільйона гривень державна субвенція+30% з місцевого бюджету), лише третину шкіл.

Як зазначила директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмила Бухаріна, сьогодні заклади дошкільної освіти працюють в дистанційному форматі, який є наразі єдиним правильним варіантом в сучасних безпекових умовах. У дошкільних закладах майже відсутні укриття, тому відновлення роботи у змішаному чи очному форматі неможливе, але обласна влада шукає шляхи розв’язання цих проблем.

До повномасштабного вторгнення на території області нараховувалось 496 закладів загальної середньої освіти. На сьогодні вдалося забезпечити функціонування 416 установ, які працюють та надають освітні послуги. Загалом в області понад 148 тисяч школярів, які здобувають освіту в дистанційному форматі. Як  виключення відновлено навчання у п’яти закладах загальної середньої освіти інтернатного типу, які навчають дітей з особливими потребами і потребують специфічного навчання.

Вже другий навчальний рік завершується в надзвичайно складних умовах, адже збройна агресія змусила освітні заклади адекватно реагувати, змінюючи графіки навчального процесу відповідно до безпекових умов, відключень енергопостачання тощо. Завдяки плідній роботі освітян це питання було врегульовано і навчальний рік відтепер можливо скоротити, чи навпаки подовжити в залежності від потреб освітнього процесу.