Місто інвестує в дитячий спорт

У Запоріжжі функціонує 20 міських ДЮСШ, і одна із найбільш численних та відомих – це футбольна школа «Металург».  Завдяки міській владі протягом останніх років у ній відбулись великі зміни. А невдовзі біля школи збудують і критий красень-манеж, де діти профільних шкіл зможуть займатись ігровими видами спорту.

Буде сучасний спортивний комплекс

Ще у 2015 році футбольна школа «Металург» знаходилася на межі закриття, бо вона належала приватній фірмі, яка стала банкрутом. Однак міська рада знайшла можливість зберегти школу, взявши на свій баланс та створивши у 2016 році міську дитячо-юнацьку спортивну школу «Металург Запоріжжя». І почалося нове життя школи.

За останні 5 років суттєво оновили ДЮСШ, перестелили практично всі футбольні поля, а дітлахам минулого року повернули і саме приміщення школи, яке до цього знаходилось у приватних руках. До складу нерухомого майна увійшли 2-поверхова будівля площею 1201,4 кв. м, 5 футбольних полів, 4 гаражі (для зберігання майна школи).

Міський голова Володимир Буряк та міська влада забезпечили стрімкий розвиток футбольної школи. За ці роки кількість дітей, які в ній навчаються, збільшилася з 650 до 1450 осіб. Та на цьому розвиток не зупиняється. Невдовзі біля школи збудують і критий красень-манеж, де діти профільних шкіл зможуть займатись ігровими видами спорту. Про це повідомив на своїй офіційній сторінці у Фейсбук міський голова Володимир Буряк:

«У центрі Запоріжжя з’явиться сучасний спортивний комплекс для ігрових видів спорту (волейбол, баскетбол, гандбол, мініфутбол). На найближчому засіданні сесії депутати розглянуть рішення щодо виділення коштів на проєктні роботи з будівництва багатофункціональної спортивної арени на вул. 12 Квітня. Це стане логічним продовженням розвитку спортивної інфраструктури міста та зокрема дитячо-юнацької спортивної школи «Металург». Також у найближчих планах – ремонт спортивного залу та реконструкція ще одного футбольного поля».

Вже є домовленість із Міністерством спорту України, що цьогоріч державою будуть виділені великі кошти на будівництво багатофункціонального ігрового манежу, який розташується поруч із футбольною школою. Після чого на безкоштовній основі там зможуть займатися і вихованці інших міських спортивних шкіл.

Оновлення триває

Днями школу відвідав заступник міського голови Анатолій Пустоваров, який зазначив, що вона тепер є власником свого майна – це поля, будівлі і все, що необхідно для навчального процесу. На сьогодні залишається лише одне футбольне поле зі старим покриттям, та на його оновлення вже виділені кошти, і цьогоріч роботи будуть проведені. Поле стане безпечним та сучасним.

Вирішують й інші проблеми школи. Наприклад, спортивна зала на 2 поверсі будівлі школи теж потребує оновлення.

– Тому будемо її ремонтувати, щоб вже восени туди зайшли діти, отримавши новий футзальний майданчик. Також відбудеться і ремонт фасаду та реконструкція самого приміщення школи, яке вже багато років не бачило капітального ремонту. На всі ці речі міським бюджетом передбачено понад 7 млн грн, – сказав заступник міського голови.

Таким чином вся спортивна складова футбольного комплексу буде приведена до ладу вже цього року.

Довідково

На розробку проєкту спортивного манежу з міського бюджету виділять 8 млн грн. Саме ж будівництво манежу обійдеться державі та частково місту (фінансування з міським бюджетом 90%/10%) у 400-500 млн грн.

Тож в нашому місті продовжується розбудова дитячої спортивної інфраструктури.

Як розповів директор ДЮСШ «Металург» Дмитро Запороженко, реконструкція будівлі самої школи, де наразі діти проводять заняття та тренування, дуже потрібна. На 1 поверсі знаходяться 4 роздягальні, душова, туалети… Загалом за одні тільки вихідні дні територію ДЮСШ «Металург» відвідують близько 5 тис. спортсменів різного віку, які беруть участь у різноманітних чемпіонатах міста з футболу.

Також директор ДЮСШ розповів, що вихованці школи регулярно виступають у чемпіонатах України серед 24 кращих футбольних академій нашої держави (вік U-14 по U-17). А загалом футболом займаються діти віком з 4-5 років і до 18. Школа має по місту ще 9 філій.

– У нас є вихованці, які вже виступають за молодіжні збірні України. А загалом, з моменту відновлення школи, 20 наших вихованців грають за професійні клуби України. Зокрема, 6 осіб в МФК «Металург». Є навіть чемпіон світу Олександр Сафронов, який зараз знаходиться в клубі «Дніпро-1». Олександр Драмбаєв нещодавно дебютував у складі ФК «Маріуполь» та інші, – поділився директор школи.

З 2017 року міська влада Запоріжжя щорічно виділяє кошти на розвиток інфраструктури і матеріально-технічної бази школи. За цей період за рахунок місцевого бюджету було придбано пасажирський автобус на 19 місць, модульні роздягальні, багато спортінвентарю та спортивної форми для юних футболістів.

У 2018 році за рахунок коштів депутатського фонду придбано і укладено штучне покриття футбольного поля розміром 102,4х57,3 м. У 2019 за підтримки громадської організації «Запорізька футбольна школа «Металург» переобладнано ще 3 футбольних поля.

Під час 4-ї сесії Запорізької міської ради 8-го скликання, яка відбулася 24 лютого, міський голова Володимир Буряк окремо зупинився на проєкті рішення про будівництво сучасного спортивного комплексу по вул. 12 Квітня.

«Він стане логічним продовженням розвитку спортивної інфраструктури міста і зокрема дитячо-юнацької спортивної школи «Металург», яку кілька років тому місто буквально врятувало від закриття, створивши для дітей необхідні умови для тренувань. На умовах співфінансування з бюджетів держави та міста – відповідно 90% і 10% – ми побудуємо комплекс, де цілий рік будуть тренуватися діти. Будівництво може початися вже цього року, але необхідно пройти підготовчі процедури. Для початку ми повинні виділити з бюджету міста кошти на проєктні роботи», – уточнив Володимир Буряк.

Депутати підтримали це важливе рішення. На проєктування комплексу та благоустрій прилеглої території площею 1,7 га виділили 7,9 млн грн. Будівельні роботи планують здійснити протягом 2 років.

Читайте також: Із Запоріжжя можна буде літати до Львова прямим авіарейсом