На Хортиці п’ять днів можна буде подивитись на кістки мамонта, нещодавно знайдені у Запоріжжі.

У Запоріжжі, на узбережжі Дніпра, знайшли кістки мамонта – гомілкову, плечову і лопатку. На них натрапив запоріжець Костянтин Неліпа та передав у Національний заповідник “Хортиця”.

Як зізнався Костянтин Неліпа, він не спеціаліст з  історії та археології, працює лікарем-стоматологом. Був на риболовлі й побачив у воді біля берега величезні кістки: “Привернули увагу розміри кісток. Подумав, що можливо це буде комусь цікаво. Сфотографував, запам’ятав місце. Через соцмережі вийшов на Михайла Муленка. Коли ми приїхали з ним на місце, то одну кістку хтось витяг і сховав у кущах, ми її знайшли”.

Розміри дійсно вражають. Довжина плечової кістки понад 1 метр, гомілки й лопатки – близько 70 см. За словами Михайла Муленка, важить плечова кістка близько 35 кг. А коли вона була мокра, у воді, то важила близько 70 кг, – розповідає Індустріалка.

Палеонтологи вважають, що це, скоріш за все, кістки мамонта волохатого або найвеличнішого, – розповіли в заповіднику.

Це один з найбільших мамонтів, вагою до 10 тонн, а висотою до 5,5 метрів. Він є найпізнішим представником мамонтів, який мешкав на території північної півкулі – Америка, Європа, Азія, Сибір.

І якщо на Півночі України такі знахідки досить численні, то у нашому регіоні відомі три. А саме, знахідка з Кирилівки, відома знахідка 1911 року з острова Хортиця, але там скоріш за все був Південний слон і кістки не збереглися після Другої світової війни. А також в місті Дніпро під час будування одного з мостів знайшли рештки мамонта.

Найближчої середи й по неділю в історико-культурному комплексі “Запорозька Січ” відбудеться п’ятиденна виставка до Дня археолога. Це професійне свято археологів України, яке щорічно відзначається 15 серпня. Ключовим експонатом експозиції стануть саме ці кістки мамонта.

Комплекс “Запорозька Січ” працює з 10.00 до 18.00 (в цей час відкрито й укриття), каса до 17.30, з середи по неділю. Вихідні – понеділок, вівторок. Квиток – 60 грн.

Наразі час перебування відвідувачів на території комплексу не має перевищувати 30 хвилин. Під час повітряної тривоги їм пропонують перейти до укриття.