13 неймовірних образів відомих людей та казкових персонажів представлені в фотопроекті Мар’яни Смбатян

У Запоріжжі відкрилася виставка «Сильні духом. Відродження». Це унікальний фотопроект, головними моделями якого є люди з інвалідністю. Авторкою проекту та активною його учасницею є запорізька художниця Мар’яна Смбатян. Перші фотографії, зроблені в рамках цього проекту, були презентовані в Запоріжжі ще восени. Виставка «Сильні духом. Відродження» стала своєрідним переосмисленням та продовженням першої.

Screenshot_63

-Ми хочемо нагадати суспільству, що люди з інвалідністю можуть бути гарними, епатажними, артистичними та, навіть, конкурувати з професійними моделями. Фотографії для цієї виставки відзняли наприкінці осені. Знімали у приміщенні. Кожен образ був унікальний. Участь у проекті взяли 13 моделей, і не тільки з Запоріжжя. Всі моделі з інвалідністю, але були і образи, в яких допомагали здорові люди, – розповіла Мар’яна Смбатян.

Ані Борзенко, яка прикута до інвалідного візку, в їі обрзі Харлі Квинн допомогав чоловік Віталій Панін. Він був Джокером.

Screenshot_65

-Мені захотілось побешкетувати. Хотілось бути такою яскравою, кольоровою, з бантиками та хвостиками. Від зйомки я отримала колосальне задоволення та купу нових емоцій. Костюми ми з чоловіком робили самі. Під час зйомок було тяжко фізично, бо довго доводилося сидіти, але дуже цікаво.

Screenshot_64

-Мені дуже сподобався образ, який вибрала моя дружина, і я теж напросився на зйомку, хоча здорові люди не фотографувалися для проекту. Було просто супер! У мене від щастя навіть виросли крила і я літав від позитиву. Під час підготовки до зйомки я відчув на собі, як неприємно та боляче фарбувати очі, – посміхаючись, додав Віталій.

На фотографіях також можна побачити Клеопатру, Шерлока Холмса, кота Базиліо та лису Алісу та ін. Сама ж Мар’яна постала в образі Дейнерис Таргариен з серіалу «Гра престолів».

Screenshot_66

Відкриття виставки «Сильні духом. Відродження» відбулося в Туристичному інформаційному центрі. На презентації було дуже багато запоріжців. Маріану та всю команду, яка працювала над створенням проекту, привітав заступник мера Анатолій Пустоваров.

Screenshot_62

– Місто в першу чергу – це його мешканці. У Запоріжжі є унікальні люди. І Мар’яна одна з них. Вона малює і робить соціальні проекти, грандіозні виставки. Учасники сьогоднішнього фотопроекту своїм прикладом показують іншим запоріжцям, українцям, що таке бути сильними духом, – підкреслив Анатолій Пустоваров.

Зупинятися на цій виставці Мар’яна не збирається. В планах дівчини провести всеукраїнський проект. Працювати над ним почне вже навесні. Планується, що в новому проекті люди з особливими можливостями перетворяться на казкових героїв.