Ліфти в місті вимкнули через аварійну небезпеку.

Коли лунає сигнал тривоги, мешканці багатоповерхових будинків масово починають користуватися ліфтами для того, щоб спуститися в укриття. Тобто в один момент у Запоріжжі вмикається одночасно три з половиною тисячі ліфтів і через таке велике навантаження люди починають застрягати. Про ситуацію з ліфтами розповідає офіційний Телеграм-канал Запорізької міської ради.

Це те, що довелося спостерігати на практиці. У перші дні війни, коли ліфти ще працювали, в них під час сирен за одну годину застрягало стільки ж людей, скільки за попередні п’ять днів. На жаль, оперативно деблокувати таку кількість мешканців просто неможливо. До того ж працівники аварійної служби ліфтового господарства під час тривоги теж повинні знаходитись в укриттях.

А якщо така ситуація виникне у комендантський час, то через те, що аварійні бригади не зможуть швидко пересуватися містом, процес деблокування ще більше ускладниться. І сотні людей протягом довгого часу будуть фактично замурованими у пастці.

До того ж для безпечної роботи ліфтів необхідно забезпечити їхнє планове техобслуговування. А в умовах війни це зробити неможливо через обмежені поставки потрібних для цього матеріалів.

Але при цьому є категорії людей, для яких робота ліфтів є життєво важливою. Наприклад, люди з певними захворюваннями, яким потрібно поїхати у лікарню на процедури, або людей, які не можуть пересуватися самостійно і їздять на візочках.

Тому відпрацьовано наступний механізм. Мешканці міста, у яких є така потреба, за день повинні залишити відповідну заявку на 15-80. У заявці повідомити, в який проміжок часу ліфт потрібно увімкнути, а в який – вимкнути.

Співробітники контакт-центру опрацьовують заявку і відповідні служби вмикають і вимикають ліфти у заявлений час. Таким чином проблема вирішується.