Запорізький ліцей залізничного транспорту стане навчальною базою для професійної підготовки водіїв міського електротранспорту

Ідея підготовки водіїв для КП “Запоріжелектротранс” виникла давно. З 2018 року ліцей намагався отримати відповідні ліцензії, однак постійно виникали якісь перепони. Лише цього року, за підтримки мера Запоріжжя Володимира Буряка цю ідею вдалося перетворити на реальність. Заклад отримав ліцензію на навчання від Міністерства освіти і науки України, а також пройшов акредитацію в головному сервісному центрі МВС України. Тож вже у вересні відкриється перша група.

За словами директора професійного ліцею залізничного транспорту, в Україні давно існує проблема з підготовкою водіїв трамваїв та тролейбусів. Причина у відсутності системи навчальних закладів для підготовки та перепідготовки за цією професією. Запорізький ліцей стане одним з перших в країні, де розпочнуть таке навчання.

В навчальному закладі ретельно підійшли до навчання майбутніх водіїв – у кабінетах є всі необхідні деталі механізмів для наочності. Крім того, слухачів навчатимуть на спеціальних комп’ютерних симуляторах. Програма імітує трамвай або тролейбус в усіх деталях – там можна віртуально керувати машиною з кабіни або зазирнути в салон та побачити, чим займаються пасажири. Також майбутні водії вивчатимуть психологію спілкування з пасажирами, повідомляє сайт міськради.

У першій групі навчатимуться щонайменше 15 слухачів. Хоча в ліцеї наголошують, що охочих стати водіями трамваїв і тролейбусів назбиралося набагато більше. Відкриття додаткових груп залежатиме від фінансування.

– Ми протягом року отримали всі документи і плануємо з вересня цього року відкрити першу групу. Запрошуємо випускників шкіл та всіх зацікавлених навчатися у нашому закладі та опановувати нову професію. Кількість груп залежить від фінансування. Відкриття першої групи бере на себе міська влада Запоріжжя. Там навчатиметься не менше 15 чоловік. Однак заяв від охочих у нас дуже велика кількість – вистачить на три-чотири групи, – розповів Василь Трипак.

Практику майбутні водії проходитимуть на КП “Запоріжелектротранс”. Сюди ж вони зможуть працевлаштуватися після завершення курсів – робочі місця їм гарантують.

– КП «Запоріжелектротранс» стане базою для того, щоб тут освоювали професію водія трамвая чи тролейбуса випускники запорізького ліцею залізничного транспорту. Там вони навчатимуться теорії, а на виробничій базі підприємства набуватимуть практичних навичок. Це нові, додаткові робочі місця. Я думаю далі навчання проходитиме в постійному ритмі, – наголосив мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Теоретичні заняття триватимуть 2 місяці. Решта навчання – суцільна практика. Водії навчатимуться, як приймати машину та відкатуватимуть необхідні години безпосередньо в парках “Запоріжелектротрансу”. Потім буде стажування з досвідченим водієм на вулицях міста. По завершенню навчання слухачі стануть кваліфікованими водіями та зможуть працювати на міському електротранспорті.

Нагадаємо, у Запоріжжі планують випустити цього року 4 нових вагони, а також запустити нові тролейбусні та трамвайні маршрути. Тож випускники курсів без роботи точно не залишаться.

Читайте також: У Запоріжжі відновлюють архітектурну пам’ятку