Проведення Запорізького міжнародного спеціалізованого екологічного форуму цього року призначено на 15-17 жовтня

Чи прибудуть до Запоріжжя закордонні гості, та взагалі, в якому форматі він відбуватиметься, повністю буде залежати від ситуації з пандемією COVID-19 на той час. Проте вже зараз відомо, що провідною темою заходу стане зміна клімату на планеті. Про це було заявлено на першому засіданні організаційного комітету з питань проведення «Еко Форуму-2020» у Запорізькій міськраді. Під головуванням радника міського голови Валерія Еделєва обговорювали плани та пропозиції щодо проведення цього масштабного дійства.

Нагадаємо, екологічний форум у Запоріжжі проводитиметься вже вчетверте. Такого масштабного заходу немає більше ніде в Україні. Основна мета його – консолідація діяльності науковців, громадськості, влади, промислових підприємств для забезпечення сприятливого навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, а також залучення інвестицій в екологічні проєкти. За 3 роки Запорізький «Еко Форум» відвідали десятки експертів світового рівня, форум став майданчиком для обміну досвідом між відомими в Україні та світі екологами, став відправною точкою для впровадження нових технологій у сфері екології.

– Зміна клімату – це проблема, яка нині дуже хвилює людство, і на цей виклик часу обов’язково треба реагувати. Сподіваємось, захід приверне увагу не лише української громадськості, а й світової, – зазначив радник міського голови Запоріжжя Валерій Еделєв.Форум1

Також він підкреслив, що в нашому місті є чимало дуже активних громадських організацій, які звертають увагу на важливі кліматичні проблеми. А виконавча влада завжди намагається реагувати на їхні звернення та разом вирішувати означені проблеми.

Оргкомітет вирішив, що концепція «Еко Форуму» наступного року залишиться незмінною. Передбачена традиційна виставка, на якій будуть представлені організації та підприємства, що реалізують проєкти, розробляють та впроваджують сучасні технології у сфері охорони навколишнього середовища. Будуть презентовані результати екозаходів промислових та комунальних підприємств, вищих навчальних закладів міста. Запланована участь у виставці фотографів та художників, які представлять свої експозиції на екотематику. Як і попередніх років, до участі запрошено відомих українських та світових експертів. Зокрема, серед них будуть професійні кліматологи. Передбачено проведення десятків екологічних майстер-класів, семінарів та презентацій. До проведення цьогорічного форуму також планують залучити територіальні громади області та активну запорізьку громадськість.

Як зазначив віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Дмитро Антонюк, заходам безпеки на «Еко Форумі-2020» приділять особливу увагу. Наприклад, щоб виключити скупчення людей на вході в «Козак-Палац», здійснюватиметься попередня безконтактна реєстрація учасників. Само собою зрозуміло, відвідувачам робитимуть температурний скринінг та забезпечать антисептичними і дезінфікуючими засобами. Передбачені також розсаджування учасників згідно з нормами соціальної дистанції та додаткова вентиляція приміщень, управління потоками людей, онлайн-участь гостей і експертів.

Особливістю жовтневого «Еко Форуму» стануть безліч онлайн-трансляцій виступів гостей і експертів. Багато спікерів, особливо закордонних, будуть виступати в режимі онлайн на великому екрані. Українські виші заявили про своє бажання взяти участь у форумі і вже надіслали 200 тез для презентацій. Зараз йдуть активні комунікації з учасниками та спікерами. Програма «Еко Форуму-2020» дуже різнопланова. Докладніше про неї, а також про те, як взяти участь в цьому заході, можна дізнатися на сайті форуму https://ziif.in.ua.

– Традиційно учасниками форуму будуть представники органів влади та профільних міністерств, іноземні підприємства, фінансові структури, керівники і фахівці у сфері екології, вчені, громадські організації. Генеральний партнер Запорізького «Еко Форуму-2020» – Німецьке товариство співпраці Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яке займається кліматичними змінами. Партнери – представництво Фонду ім. Гайнріха Бьйoлля в Україні та Проєкт ЄС «Угода мерів – Схід». Так само традиційно наш форум підтримує «Асоціація міст України», яка проведе свою сесію в перший пленарний день, – розповів Дмитро Антонюк.

Про тематичні новинки «Еко Форуму» розповів радник міського голови, голова організаційного комітету «Еко Форум-2020» Валерій Еделєв.

– Цього року на форумі багато уваги буде присвячено адаптації нашого міста до зміни клімату. Наприклад, готується презентація про висадку в Запоріжжі їстівних каштанів. І це не жарт, адже в останні роки клімат в нас став ідентичний Середземноморському, тож ці рослини тут гарно почуватимуться.

Також планується знакова подія – підписання Угоди мерів «Запоріжжя 30-30-30». Її будуть підписувати з одного боку міський голова Володимир Буряк, з іншого – єврокомісар.

В межах форуму заплановано проведення міського конкурсу ландшафтного дизайну із залученням запорізьких студентів, які зараз здобувають освіту на профільних кафедрах 3 запорізьких вишів.

Окремо хочу звернути увагу на всеукраїнський проєкт «Озеленення України». Його строки спеціально погодили із проведенням нашого форуму. Тож 16 жовтня із Запоріжжя розпочнеться загальноукраїнська акція «Мільйон дерев за 24 години». У форматі телемосту за нею спостерігатимуть усі регіони країни, в яких теж цього дня пройде масове висадження дерев, – зазначив Валерій Еделєв.

Форум

Тематичні розділи «Еко Форум-2020»:

  • Пленарна частина: Кліматична політика 2020: законодавство, реформи, екологічні перспективи (Підписання Європейської ініціативи «Угода мерів»).
  • Кліматична конференція. Секція 1: «Скорочення викидів і запобігання зміні клімату»;
  • Секція 2: «Адаптація до наслідків зміни клімату».
  • Дні сталої енергії в Запоріжжі. (Енергоефективність, відновлювальна енергетика).
  • Секція «Управління водними ресурсами: якість води, очищення стічних вод».
  • Секція «Захист атмосферного повітря. Системи контролю та моніторингу стану навколишнього середовища».
  • Секція «Управління промисловими та побутовими відходами».
  • Панельна дискусія «Зелений бізнес» (Нові ринкові можливості та інноваційні продукти).
  • Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Інноваційні технології адаптації промислових регіонів до змін клімату».
  • Спеціалізовані секції ГО «Екосенс».

Читайте також: На вулицях Запоріжжя встановлять незвичні люки