З початку епідсезону на грип та застуду захворіли 68 тисяч містян

Більше всього хворіли діти – 64% від загальної кількості. Діагноз «грип» був поставлений 318 хворим, з ускладненнями госпіталізували 1850 людей. Крім того, в місті були зареєстровані 3 смертельних випадки від грипу. Померлі – жінки, одна з них була вагітна. При цьому жодна не мала щеплення від грипу.

Як розповів завідувач міського відділу Запорізького обласного лабораторного центру Володимир Хомутов, зріст захворюваності був зафіксований на останньому тижні січня. Тоді на гострі респіраторні інфекції захворіли 6 тисяч містян, 70% з них – діти. Епідпоріг був перевищений майже на 14%.

– Завдяки тому, що в школах ввели карантин, були обмежені культурно-розважальні заклади та посилено протиепідеміологічний режим в дитсадках та лікувальних закладах, кількість хворих зменшилася. Однак вона все ще перевищує епідеміологічний поріг на 5%. У 87 хворих зареєстровано грип, – розповів Володимир Хомутов.

В основному мешканці Запоріжжя та області хворіють грипом типу А (H1N1). Також зафіксовані штами А (H3N2) та В. Всі вони увійшли до складу вакцин «Джіс Флю» (Південна Корея) та «Ваксігрипп Тетра» (Франція). Загалом від грипу вакциновані 14,5 тисячі містян.

Читайте також: Коли в запорізьких школах закінчиться карантин