Відповідно до законодавства, підстав для скликання позачергової сесії немає

До виконкому Запорізької міськради надійшло звернення від голів депутатських фракцій. У ньому йдеться про намір скликати 14 липня позачергову сесію міської ради.

Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 42, ч. 4 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключне право скликати сесію міськради має лише міський голова. Засідання на вимогу депутатів без голови може збиратись лише у двох випадках – коли мер не скликає сесію на вимогу депутатів, чи у передбачені строки, або ж якщо одночасно є дві вакансії – міського голови й секретаря.

Наразі жоден з цих випадків не наступив. Проведення наступного пленарного засідання призначене на 20 липня. Окрім того, у міській раді вільна лише вакансія секретаря. Як писав сайт “Запорозька Січ”, Анатолія Куртєва було звільнено з посади секретаря наприкінці червня через те, що він подав неправдиві відомості у декларацію.

Таким чином, законодавчо відсутні підстави збирати позачергове засідання. Окрім того, є зауваження щодо рішення, яке депутати направили разом зі зверненням. На думку юристів, у ньому присутні ознаки підробки.

До звернення додано документ на бланку з написом «Запорізька міська рада» «Рішення» під №1 із вказанням дати 09 липня 2021 р. Однак Запорізькою міською радою не приймалось таких рішень у зазначену дату. Фактично згадане рішення містить всі ознаки підробки документу, – йдеться в листі, направленому головам депутатських фракцій у відповідь на звернення.

Оригінал зазначеного рішення разом з листом переданий до правоохоронних органів. Про це повідомляє сайт Запорізької міськради.

Читайте також: Запоріжцям стало легше добиратись зі спальних районів додому й на роботу