З 3 квітня в Запоріжжі вводять жорсткий карантин

Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”.

Міський голова підкреслив, що кількість ситуація з поширенням коронавірусної інфекції погіршується не по днях, а по годинах. Володимир Буряк зазначив, що місто було готове до третьої хвилі коронавірусу – для медзакладів були закуплені апарати ШВЛ, кисневі концентратори, мобільні рентгени, апарати УЗД тощо.

– Якщо тенденція щодо кількості захворювань не піде на спад – ніяке обладнання не врятує, оскільки ослабне головна сила в боротьбі з ковідом – це наші медики! Яка користь від обладнаних ліжок з киснем і апаратами ШВЛ, якщо їх не буде кому обслужити?! Не хочу нікого залякувати. Всі ви – дорослі люди! Прошу з розумінням поставитися до посилення норм карантину і свідомо підійти до здоров’я свого і своїх близьких. Жорсткість карантину вводиться з суботи 3 квітня. Випереджаючи ваші питання і претензії «чи не можна було попередити заздалегідь?» відповідаю: ви всі бачите реальну статистику, стежите за посиленням карантину в інших містах, медики також неодноразово попереджали про загрозу, що насувається. Якщо не введемо локдаун ми зараз – через деякий час його введуть на рівні держави, – наголосив Володимир Буряк.

Що змінюється в житті Запоріжжя з 3 квітня:
  • кафе і ресторанам дозволено обслуговувати клієнтів з понеділка по п’ятницю з 6.00 до 20.00 з дотриманням усіх карантинних норм; в суботу і неділю можна працювати тільки «навинос»;
  • забороняється проведення масових культурних, релігійних, освітніх, спортивних, соціальних та інших заходів;
  • спортивні зали та фітнес-центри закриваються для відвідувачів;
  • працюватимуть лише продовольчі ринки;
  • забороняється приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які працюють у сфері торговельно-побутового обслуговування, крім суб’єктів господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, медикаментами, пальним, засобами гігієни, побутовою хімією тощо;

При цьому продовжать працювати оператори поштового зв’язку, медичні та ветеринарні заклади, АЗС, перукарні та салони краси (за попереднім записом).