У зв’язку з морозом і ожеледицею завітала до травмпункту дев’ятої міської лікарні. До речі, у Запоріжжі чергують два травмпункти: тут і у п’ятій міській лікарні. Зокрема, до 9-ої лікарні після 16 години везуть із переломами і мешканців Запорізького району. Якщо люди звертаються самотужки, то не важливо, з якого району міста, їх обслуговують цілодобово в ургентному режимі.
У прийомному покої з’ясувала такі цифри: з 24 січня по 1 лютого у журналах реєстрації зафіксовано переломів – 167 випадків, вивихів – 8, забиттів – 106, розтягів сухожилків – 33, поранень – 5, обморожень – 7. Відносно лише одного дня, вівторка, 31 січня, за день статистика оглянутих у цьому травмпункті така: обморожень – 1, вивихів – 1, розтягів сухожилків – 3, забиттів – 12, переломів – 10.
Окремо слід сказати про обморожених пацієнтів. У кімнаті № 4 травмпункту тим, хто змерз, по-перше, наливають чай, а потім уже надають медичну допомогу. Так, якщо в анамнезі наявність переохолодження – червоні кінцівки, набрякання, бліда з мармуровим відливом поверхня шкіри – людину госпіталізують. Ставлять діагноз – легкої, середньої або важкої стадії обмороження і лікують безкоштовно до повного одужання.
Морози та ожеледиця ще протримаються тривалий час, тому про всяк випадок нагадаємо телефони травмпункту міськлікарні № 9: 224–37–71 (завідуюча), 224–37–81 (травмпункт).