Вихователі безпеки з’являться в запорізьких школах.

Завдання для цих педагогів – виявлення та попередження негативних ризиків серед дітей та підлітків. Мова йде про булінг (цькування), жорстоке поводження. Також вони будуть попереджувати суїцидальну або девіантну поведінку дітей, вчинення ними правопорушень. Відстежуватись також будуть спроби вживання психоактивних речовин, втягнення учнів у протиправну діяльність, залучення неповнолітніх до деструктивних молодіжних груп.

Під догляд вихователів безпеки потрапить також незадовільна організація безпеки дорожнього руху біля закладу освіти і пожежної безпеки у ньому, неконтрольоване перебування сторонніх осіб у закладах освіти, недостатні знання та навички безпечної поведінки, як в побуті, так і в інтернет-просторі.

Проєктна програма передбачає, що всіма цими питаннями буде опікуватися посадова особа «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» або «Вихователь безпеки».

Пілотний проєкт ініційований МВС, МОН, Національної поліції України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Спеціалісти будуть закріплені за певними закладами, де вони займатимуться безпековими питаннями у тісній співпраці з поліцейськими, рятувальниками, органами місцевого самоврядування.