Більше 100 км уздовж залізничних шляхів проїхав міський голова Запоріжжя Олександр Сін разом із журналістами, щоб довідатися, в якому санітарному стані перебувають території. У виїзній нараді взяли участь перший заступник міського голови Андрій Іванов, голови районних адміністрацій міської ради, представники Придніпровської залізниці, інспекції з благоустрою, міської СЕС.Учасники виїзної наради проїхали по територіях Шевченківського, Комунарського, Заводського, Жовтневого, Орджонікідзевського районів. Було відзначено незадовільний санітарний стан вулиць Деповської, Севастопольської, селищ Карантинка, Леваневського та інших. Найбільш засміченими виявилися території приватних секторів і в посадці на вул. Магістральній/Чарівній. Незважаючи на те, що близько двох тижнів тому там проходив масштабний суботник – територія знову була рясно всіяна сміттям.
Ознайомившись із ситуацією, міський голова Запоріжжя Олександр Сін визначив кілька першочергових завдань для адміністрації Придніпровської залізниці та голів районних адміністрацій міста. Зокрема, він зазначив, що необхідно встановити урни, можливо, баки, створити місце, де буде концентруватися сміття, щоб його було легше вивозити, ліквідувати наявні звалища.
“Найголовніше – не викидати сміття де попало, а донести його до місця, з якого потім комунальні служби його вивезуть”, – закликав міський голова Олександр Сін.
Крім того, було запропоновано на проблемних ділянках встановити камери відеоспостереження, які будуть не тільки фіксувати порушників, але й стануть сигналом для виїзду оперативної групи для затримання. Крім цього, в посадках та лісосмугах, де зазвичай відпочивають люди, будуть створені обладнані місця. Міський голова доручив головам районних адміністрацій узгодити з Придніпровською залізницею місця створення подібних зон відпочинку. Наприклад, у посадці на вулиці Магістральній вже запропонували обладнати три таких зони – встановити там урни, лавочки і мангали. На думку мера, це дозволить не поширювати сміття по всій території посадки, де зроблять спеціальні покажчики, які будуть направляти людей до місць відпочинку.
Також міський голова зазначив, що необхідно ефективно використовувати соціальну рекламу, закликаючи запоріжців підтримувати чистоту і піклуватися про своє місто.
Коментуючи результати поїздки, Олександр Сін зазначив, що причин подібного стану цих територій кілька. Тут є частина провини і комунальних служб, які ще не скрізь забезпечили установку контейнерів, урн. З іншого боку, багато стихійних звалищ виникає з вини самих запоріжців, які викидають сміття в лісопосадках, на безгоспних територіях, щоб не оплачувати його вивіз.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА