Світ
Ізраїль оголосив Нобелівського лауреата, німецького письменника Гюнтера Грасса, “персоною нон грата”. Санкції сталися після того, як Грасс опублікував вірша із викриттям загроз для світу антиіранської політики ізраїльського керівництва.
Лейпцигський суд підтвердив заборону на польоти в одному із найбільших аеропортів Європи – Франкфурті-на-Майні. Заради побудови четвертої злітної смуги влада пообіцяла жителям навколишніх містечок тишу вночі. Однак не додержала свого слова, тому жителі звернулися до суду і добилися, що з 23 до 5 години польотів у аеропорту не буде.
Під час Великодньої меси з вікна собору святого Петра у Ватикані папа Римський Бенедикт XVI виголосив традиційну промову Urbi et Orbi (місту і світу). У ній він закликав припинити кровопролиття на Землі. Напередодні ж, запаливши першу великодню свічку, папа заявив: “Ми навчилися освітлювати наші міста так яскраво, що не видно зірок, але розучилися знаходити світло за межами матеріального. Духовна тьма, яка заважає нам розрізняти добро і зло,– головна загроза сучасному світу”.
Московська патріархія Російської православної церкви ухвалила циркуляр, що закликає віруючих боротися з “антицерковними силами” і “сумнівними цінностями агресивного лібералізму”. Циркуляр був зачитаний з амвонів церков у “вербну неділю”. Йдеться, зокрема, про “інформаційну атаку” на патріарха Кирила. Останній минулими днями став героєм низки гучних скандалів. Бо спочатку сказав, що не носив годинника за 30 тисяч євро (на офіційному фото патріархії їх “фотошопом” прибрали з руки, а на полірованому столі вони відбилися). Потім надійшло повідомлення, що за позовом родини патріарха колишній міністр охорони здоров’я РФ Ю. Шевченко сплатив 19 мільйонів рублів. У таку суму оцінено пил, який осів в апартаментах Кирила після ремонту квартири міністра.
Росія – все ж не Україна: прокурор Псковської області вимагає позбавити мандата законодавчих зборів (облради) депутата із ізраїльським громадянством.
Тріумфатором премії “Ніка” російської Кіноакадемії став фільм “Жила-була одна баба” Андрія Смирнова. Останній – відомий як кіноактор у популярних серіалах, а також як режисер культового радянського фільму “Білоруський вокзал”. З недавніх пір він ще й тесть відомого в Росії Анатолія Чубайса.
Україна
1-й заступник Генпрокурора України Ренат Кузьмін заявив у п’ятницю, що у слідства є свідки, які говорять про причетність Юлії Тимошенко до вбивства щонайменше трьох осіб, включаючи і екс-керівника Нацбанку України Вадима Гетьмана.
Коментуючи в інтерв’ю “Дзеркалу тижня” політичну активність Віктора Медведчука, міністр з надзвичайних ситуацій України Віктор Балога заявив наступне: “Я нічого хорошого від тих намірів не чекаю. Спостерігаючи за політичною діяльністю цієї людини з 1997 по 2004 рік, я переконався, що його мета – не Україна. Він повертається в політику не для того, щоб взятися за розвиток країни. Швидше за все, він отримав доручення від своїх кумів втягувати Україну в інститути ЄврАзЕС”.
Партія “Фронт змін” ухвалила рішення про формування єдиного з “Батьківщиною” списку кандидатів у депутати як на мажоритарних округах, так і за партійними списками. У свою чергу, тимчасовий керівник “Батьківщини” Олександр Турчинов спростував відомості, що першими трьома у виборчому списку будуть лідер ФЗ А. Яценюк, він і адвокат Ю.Тимошенко С. Власенко.
Під час перебування в басейні фітнес-центру помер 52-річний народний депутат (блок Литвина) Ігор Головченко.