“А от лапи оркам, я більше не подам!”, – саме така зараз реакція у чотириногих вихованців запорізької громадскької організації по захисту прав тварин «Дай лапу, друже» після останнього обстрілу міста.

Як розповіла волонтер притулку Олександра Жулінська, ранком 8 травня одна з ракет вибухнула в якихось 10 метрах від нижньої частини вольєрів, потрапивши в автівку сусіднього гаражного кооперативу. Тож на територію притулку залетіла дуже велика кількість різних деталей від знищеного авто.

Через вибухову хвилю в будиночку для спинальників відлетіла металева балка з даху, зруйновано кілька перегородок у вольєрах, повилітали двері…

На жаль, постраждало 5 песиків. Так, балка впала на собачку-інваліда забивши тому лапу.

Інший пес, Котя, перелякався так що намагався вискочити через паркан та зачепився за нього, порвавши собі мордочку. Собачка Чапа, яка лише напередодні повернулась з клініки, мала великий стресс з негативними наслідками, а у «дівчинки» Нори стався серцевий напад…

Велику кількість собак контузило і на протязі дня їх не могли дістати навіть з будок. Тому в перший же день майже всі отримали заспокійливі препарати і перебували під наглядом викликаної групи ветеренарів.

Загалом запорізький притулок для собак існує вже 15 років, тут доглядають за 520 собаками, є  котики, кролики і навіть дикі звірі. Зокрема лис Жорік та єнотовидна собака Сьома, ще є білочка.

Влада, на жаль, нічим не допомагає цьому притулку. Він тримається лише за рахунок людей з великим серцем. Але того, що вони приносять сюди не вистачає. Адже на таку велику кількість тварин кожного дня потрібно 100 кг одних лише кормів, не кажучи вже про м’ясопродукти та каші.

Рятують пожертви на притулок через соцмережі, на які люди також відгукуються.

Можете приєднатись і ви до цієї доброї справи, тим більше що притулок знаходиться на самому проспекті в парку, де стоїть обеліск «Жертвам голодомору». Пухнастики полюбляють сушені смаколики для тварин, легені, трахеї і звичайно м’ясо. 

Карта МОНОБАНК: 4441 1144 4818 5643