Міжнародний Саміт міст і регіонів відбувся 09 травня 2024 року в Києві за участі Президента України Володимира Зеленського. 

У частині «Відновлення та розвиток громад і територій під час війни та у повоєнний період» від імені 1055 громад, які є членами Асоціації міст України, виступив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він подякував Збройним Силам України та міжнародним партнерам за захист і можливість планувати відновлення після нашої спільної Перемоги. 

Також у рамках Саміту було підписано План дій на 2024-2025 роки між містами Запоріжжя та Лінц.

Планується співпраця за багатьма напрямками. Серед них:

  • сфера екологічної безпеки, управління відходами та переробки;
  • громадський транспорт та міська мобільність;
  • бізнес-співпраця;
  • освіта та молодіжна робота;
  • культура та інше.

У рамках співпраці за різними напрямками працюватимуть спільні робочі групи, проводитимуться онлайн-заходи (конференції, семінари) та візити делегацій міст.

На Міжнародному саміті було закладено багато напрацювань на майбутнє.

«Дякую Європейському Союзу за те, що в Ukraine Facilities передбачено пряме фінансування громад, наше завдання зараз – передбачити прозорий механізм розподілу цих коштів, вдосконаливши існуючу систему документального забезпечення відновлення. Маємо вже зараз успішні кейси відновлення після деокупації громад Київщини та Чернігівщини і навіть стратегії відновлення деяких тимчасово окупованих громад», – підкреслив у своєму виступі Олександр Слобожан.

Виконавчий директор Асоціації міст України презентував учасникам Саміту Концепцію відновлення місцевого самоврядування України, затверджену 01 квітня 2024 року.