Міська влада вирішила збільшити кількість об’єктів відеоспостереження у громадських місцях та місцях проведення культурно-масових заходів. У попередні роки для охорони громадського порядку, контролю автотранспортної системи та швидкого реагування на виникнення надзвичайних ситуацій в Запоріжжі вже було встановлено камери спостереження в чотирьох містах: на греблі Дніпрогесу, декілька камер на перехресті пр. Леніна з вулицею Українською, на проспекті Металургів, на бульварі Шевченка, на площі Маяковського.

 До речі, саме завдяки камерам відеоспостереження правоохоронні органи тепер легко встановлюють особи підлітків-вандалів, що час від часу трощать лавочки та фонтани біля годинника Закоханих або ллють миючі засоби в фонтан Життя на площі Маяковського.
На наступну сесію міськради на затвердження депутатів буде винесено “Міську цільову програму впровадження та забезпечення працездатності систем об’єктивного відеоспостереження у м. Запоріжжі”. Якщо депутати дадуть добро, то в 2013 році в Запоріжжі буде встановлено 55 камер відеоспостереження, а саме: 42 відеокамери (15 поворотних і 27 стаціонарних), 9 серверів відеозахвату, 2 сервери відеоархіву та 2 робочих місця. Таким чином, загальна кількість відеокамер в людних місцях Запоріжжя складатиме 79 одиниць.

Як роз’яснювала на депутатських комісіях керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Зінаїда Бойко, це дасть змогу забезпечити збереження історико-культурних цінностей міста і попереджати можливість скоєння правопорушень, а в разі їх виникнення надасть можливість швидкого реагування на противоправні дії та розкриття злочинів. Також вона повідомила, що будівництво систем відеоспостереження здійснюватиметься за рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету, на що на цей рік виділяється 2493,637 тис. грн. А технічне обслуговування систем об’єктивного відеоспостереження, витрати на електропостачання та послуги зв’язку відшкодовуватимуться за рахунок коштів загального фонду міського бюджету, на що передбачається 533,153 тис. грн. на 2013 рік. Одержувач бюджетних коштів – комунальне підприємство “Центр управління інформаційними технологіями”.


Отже, найближчим часом “недремне око” нависне над зупинкою громадського транспорту “Вул. Анголенка”, над аварійно  небезпечним перехрестям на вул. Іванова, над площами Радянська, Свободи, над парками Перемоги, Гагаріна. Також камери планують встановити на автовокзалі та біля пам’ятника “Тривожна молодість”, а також у багатьох інших людних місцях Запоріжжя.

фото Володимира ШЕРЕМЕТА