В облдержадміністрації під проводом голови обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка пройшла нарада з питань забезпечення розвитку КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”.

Про план заходів щодо забезпечення безперебійної роботи аеропорту поінформував міський голова Олександр Сін. За словами посадовця, виділено три блоки питань, які треба вирішити.
За словами Олександра Сіна, для забезпечення діяльності порту насамперед необхідно погасити кредиторську заборгованість підприємства, яка сягає майже 6 млн. грн. Соціальним та найбільш болючим питанням є погашення боргу із заробітної плати працівникам підприємства. У поточному році на це в міському бюджеті передбачено 3 млн. грн. Крім того, необхідно провести перемовини з Міністерством інфраструктури України щодо відстрочення та подальшої реструктуризації боргів Запорізького аеропорту перед ДП “Украерорух”.
Наступна невідкладна справа – проведення сертифікації аеропорту. Ці заходи фінансуватиме Запорізьке міське інвестиційне агентство.


Третій блок питань передбачає ліквідацію касового розриву та покращання споживчої якості аеропорту. Фінансування проводитиметься через бюджет розвитку м. Запоріжжя.
Орієнтовна сума, яка необхідна вже в 2013 році для відновлення та забезпечення стабільної роботи аеропорту, коливається в межах 9–12 млн. грн.
За словами директора КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” Віктора Біскупського, є питання, які треба буде вирішувати на державному рівні, наприклад, питання реконструкції злітно-посадкової смуги. На це необхідно понад 500 млн. грн. Таку суму не зможе забезпечити ані місто, ані область.
– Ремонт злітно-посадкової смуги – важливе питання, яке потребує фінансування через державні програми, я порушу його при особистій зустрічі з Президентом та Прем’єр-міністром України, – пообіцяв Олександр Пеклушенко.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА