14 червня в конференційній залі готелю «Інтурист» відбулась офіційна презентація проекту «Створення умов для професійної перекваліфікації учасників АТО в місті Запоріжжя», який реалізується ГО «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя» разом з проектом «Партнерство для розвику міст» (ПРОМІС, Канада).
На презентації були присутні  представники «Товариства ветеранів АТО Запоріжжя», міської влади, директор ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат» Ірина Юрима.
Мета проекту – сприяння інтеграції учасників АТО (а їх в нашій області вже більше 10 тисяч осіб) до суспільного життя, отримання ними нової спеціальності та працевлаштування. Орієнтовна тривалість проекту – 6 місяців, загальний бюджет – 540 тисяч гривень, обсяг фінансування з боку проекту ПРОМІС – 20 тисяч канадських доларів (416 тис. грн).
– Цей проект обговорювався останні півроку, і сьогодні він уже запущений. Отримані гранти, проведена вся організаційна робота, і ми приступаємо до його реалізації в нашому місті. Раніше багато уваги приділяли соціально-орієнтованому бізнесу, який не дуже добре розвинений в Україні, а наша ідея полягала в тому, щоб адаптувати ветеранів до тих умов, у яких знаходиться сьогодні Запоріжжя. Згідно з проектом ПРОМІС ветеранів на першому етапі будуть готувати як газоелектрозварювальників, яких зараз вкрай потребує економіка міста Запоріжжя. На другому – будуть готувати фахівців, які зможуть освоїти IT-технології. Перша група фахівців закінчить навчання до кінця поточного року. Цей проект досить вдалий, і він єдиний в Україні, – зазначив під час презентації заступник міського голови Валерій Еделєв.
Навчання для ветеранів абсолютно безкоштовне. Тих грошей, що виділив проект ПРОМІС, для цього досить, плюс його частково фінансує і суспільство ветеранів.
Навчатися воїни будуть на державному підприємстві «Запорізький навчально-курсовий комбінат». Як зазначила директор комбінату Ірина Юрима, колектив радий вітати ветеранів у стінах учбового закладу, їм будуть надані всі необхідні умови для навчання. Загалом цієї професії навчають 2 роки, але учасників АТО підготують за три місяці з присвоєнням 4 розряду електрогазозварювальника. За тиждень у стінах учбового закладу вже чекають першу групу ветеранів.
Депутат Олег Коломоєць зазначив, що більшість хлопців після АТО не можуть з різних причин повернутись на свої попередні робочі місця, тому їх може охопити депресія. Колишній бієць АТО подякував міській владі та ПРОМІС за розуміння проблеми, яка постала перед тисячами людей.
За словами учасників презентації, вже є домовленість з діючими підприємствами, де після навчання ветерани АТО зможуть проходити практику та в подальшому матимуть можливість отримати роботу та гідну заробітну платню.