У ході засідання міської комісії з питання безгоспних звалищ, що відбулося минулого тижня, перший заступник міського голови Андрій Іванов дав доручення керівникам районів підготувати список всіх запорізьких стихійних звалищ. До їх прибирання приступили 6 квітня.
Першим пунктом виїзної наради керівників міста стало звалище на вулиці Яценка, біля “Червоної річки”. На прибирання території вийшли співробітники Орджонікідзевської райадміністрації, ВРЕЖО № 1 і КП “Зеленбуд”. Було задіяно дві одиниці техніки.
Другим пунктом було визначено звалище в Хортицькому районі, на вулиці Новгородській, де на місці недобудованого корпусу міської дитячої лікарні № 5 утворився стихійний полігон побутових відходів. У прибиранні взяли участь співробітники місцевої райадміністрації, ВРЕЖО № 11 та комунальних підприємств.
“Сьогодні в Запоріжжі близько 59 безгоспних звалищ. Варто комусь одному викинути сміття на тій чи іншій ділянці, як уже через короткий час на цьому місці утворюється смітник. На жаль, це – наша культура. Таку ситуацію необхідно докорінно міняти і підходити до питання комплексно”, – зазначив Андрій Іванов.
За словами першого заступника міського голови, сьогодні місто готує нову програму ліквідації стихійних звалищ і шукає більш ефективні механізми боротьби з першопричинами проблеми.
Зокрема, на завершальному етапі перебуває процес укладення договорів на вивіз сміття між жителями приватного сектора і компанією “Ремондіс”. Також відпрацьовується ефективний механізм вивезення будівельного сміття після реконструкції або капітальних ремонтів житлових і нежитлових приміщень. Крім того, обговорюється питання охорони тих територій, на яких найчастіше утворюються сміттєзвалища. Так, у районі пустиря на вулиці Новгородській відразу після прибирання планується встановити паркан із сітки-рабиці і розмістити бетонні блоки, які не дозволять їздити автомобілям.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА