Нещодавно в міській лікарні №1, що на вулиці Чумаченка, 21-а, з робочим візитом побував заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Анатолій Пустоваров. Як відомо, після злиття залізничної та комунарської лікарень цей медзаклад взяло на свій баланс місто, куди вкладає значні кошти

Так, тут постійно йде оновлення матеріально-технічної бази, є рентгенологічне та відкрито нове пульмонологічне відділення, працює денний стаціонар, збудовано нову котельню, яка працює на альтернативному паливі, проводяться ремонти та утеплення будівель.

Зараз комунальною установою «Міська лікарня №1» цілодобово надається ургентна та планова медична допомога хворим терапевтичного, хірургічного та гінекологічного профілю. Лікарня обслуговує мешканців Комунарського та Шевченківського районів міста. Медзаклад розгорнуто на 220 ліжок, у структурі якого 7 клінічних відділень (неврологічне, кардіологічне, терапевтичне, пульмонологічне, хірургічне, гінекологічне, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії), 5 допоміжних відділень, поліклінічний підрозділ та жіноча консультація.

Так, рентгенологічне відділення оснащене тут чотирма рентгенологічними апаратами та трьома флюорографами. Щорічно тут проводиться близько 30 тисяч флюорографічних та 17 тисяч рентгенологічних досліджень. На цифровому рентгенологічному апараті на три робочих місця, який розпочав роботу з вересня 2017 року, проведено вже майже 5 тисяч досліджень. Новий цифровий рентгенологічний апарат надає можливість отримувати більш чіткі зображення на екран монітору та знімки, що значно покращує діагностику захворювань. Також на цьому апараті на порядок нижче доза опромінення для пацієнта.

Пульмонологічне відділення функціонує на базі лікарні з кінця листопада 2017 року – воно розраховано на 30 ліжок. За цей період у відділенні проліковано більше 300 пацієнтів з різноманітною патологією дихальної системи: бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легень, пневмонія і таке інше.

Денний стаціонар функціонує в дві зміни, кількість ліжок збільшилася з 20 до 40. З кінця листопада 2017 року вже проліковано більше 400 хворих з терапевтичною, неврологічною та судинною патологією.

– У місті виконується одна з головних програм – оновлення матеріально-технічної бази в лікувальних установах, – розповів Анатолій Пустоваров. Медреформа, яка відбувається в країні, не відповідає на найголовніше питання – за рахунок чого модернізувати наші лікарні, щоб привести їх до європейського рівня надання якісних послуг, у тому числі і з діагностики. А одним із базових діагностичних досліджень, звичайно ж, є рентген. Тому, згідно програми, в Запоріжжі замінено вже 5 рентгенапаратів і один з найпотужніших і найбільш коштовних розміщено в комунальній установі «Міська лікарня №1». Адже в минулому році, після злиття з комунарівською лікарнею, ми поклали на неї додаткове навантаження.

До речі, за результатами реалізації міської прогами «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на 2016-2018 роки» по оновленню матеріально-технічної бази медичних установ міста, проятгом 2017 року лікарня дооснащена за кошти бюджету міста сучасним медичним обладнанням на суму 7,2 млн грн, а саме: два апарати ШВЛ «HAMILTONC1», дефібрилятор-монітор D500, рентгенографічна та флюорографічна система «OPERAT90csx». Нове обладнання значно покращило діагностику хвороб кишково-шлункового тракту, легеневої системи, кісткової системи та дозволило підвищити якість та ефективність медичної допомоги.

Ми подивилися, як сьогодні працює новий рентгенкабінет. Тут висококласне італійське обладнання на три робочих місця, яке було необхідне медичній установі. Воно коштує близько 5 мільйонів гривень, але ж ми розуміємо, коли виходять з ладу старі рентгенапарати, то це багато в чому паралізує роботу лікарні. Тут було всього 4 рентгенаппарати, і ось один з них вже замінений на новий, який прослужить людям десятиліття, – підкреслив Анатолій Пустоваров. – Також ми ознайомилися з тим, як працює нове пульмонологічне відділення, якого раніше тут не було і переконалися, що працює якісно. Тому впевнений, що жителі Комунарівського і Шевченківського районів отримуватимуть тут якісні послуги.

Перевірили, як в кінці опалювального сезону відпрацювала і нова котельня, яка використовує альтернативні види палива (працює на соняшникових брикетах – авт.). Це теж був для нас дуже важливий, пілотний проект. За гроші інвестора в лікарні була побудована нова котельня, яка дозволила їм щодня економити до 400 гривень. До того ж самі лікарі відзначають, що в приміщеннях стало набагато тепліше. У лікарні зробили і хороший ремонт. Тому, за той проміжок часу, коли ми прийняли на баланс міста цю лікарню, у матеріально-технічне оснащення вже вкладено понад 10 мільйонів гривень. Таким чином, для жителів Комунарівського району ми намагаємося надати всі необхідні їм базові медпослуги, – резюмував Анатолій Іванович.