Правоохоронці вчетверте вилучають документи за однією й тією ж справою

Слідчі дії, які сьогодні правоохоронці проводили у міськраді, пов’язані зі справою щодо викупу земельних ділянок у міста. Вона ведеться достатньо давно, всі можливі документи за нею міська влада неодноразово надавала як за запитами, так і під час виїмок. Про це розповів директор департаменту правового забезпечення міськради Валерій Зломинога під час брифінгу. Він зазначив, що це вже четвертий раз, коли правоохоронці вилучають документи на одну і ту саму тему.

– Вперше це було в червні минулого року, однак тоді суд зобов’язав правоохоронців повернути документи. Після чого, другий візит був у жовтні. Тоді документи були знову вилучені, а в лютому ми передали те, що мали, за запитом. Тому навіщо прийшли сьогодні – не зрозуміло. До цього вже все було вилучено. Не очікували, що правоохоронці прийдуть вчетверте за одними й тими ж самими документами, – розповів Валерій Зломинога.

В ухвалі, яку сьогодні надали правоохоронці, говориться про те, що проведена оцінка землі, яку віддавали під викуп, є неправдивою. При цьому вартість ділянок встановлювали організації, які отримали таке право від держави.

– Не знаю, як можна зробити подібний висновок, якщо оцінку проводить особа, яка уповноважена державою оцінювати земельну ділянку. Крім того, ще одна особа, яка також має подібне право, підтверджує проведену оцінку. Тобто дві особи, уповноважених державою, кажуть про те, що оцінка землі зроблена вірно, а слідчі органи приходять і кажуть, що ні, оцінка не вірна. Це схоже на те, що держава з одного боку доручає оцінити, а з іншого – говорить  про неправильність проведеної процедури, – зазначив головний юрист міськради.

Валерій Зломинога підкреслив, що слідчим діям обов’язково буде надана відповідна оцінка.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, мер Запоріжжя Володимир Буряк зазначив, що дії СБУ дестабілізують і без того складну ситуацію в місті, у той час, коли влада намагається тримати під контролем ситуацію з коронавірусом. Причиною обшуків міський голова вважає політичні амбіції певних сил, та запевняє, що місто вистоїть і цього разу.

Читайте також: У Запоріжжі зросла кількість хворих на коронавірусну інфекцію