Останнім часом у Заводському районі міста проводять системну роботу з приведення забудованих ще в 40-50-і роки ділянок землі в належний санітарний стан.

Цього від голови району вимагає мер Володимир Буряк, це позначено відповідними правилами і так воно має бути в нашому житті. Хоча проблемні місця як на околицях, так і в центрі району, не утворилися за рік-два, вони «дозрівали» протягом десятків років, і ніхто не приділяв їм належної уваги. Йдеться про покинуті гаражі й сараї, які люди давно вже не використовують. Згодом все це добро і територія навколо перетворилися на стихійні звалища, куди мешканці довколишніх будинків (і не тільки) привозять як побутове, так і будівельне сміття. Далі все це перетворюється на розсадник антисанітарії, хоча поруч на дитячих майданчиках та прибудинкових територіях гуляють їх же діти. Підкреслю, що це звалище не десь на околиці, а прямо у дворі двоповерхових будинків житлової забудівлі на вулиці Фінальній, 16.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

– З цього кварталу було вже кілька звернень жителів, – каже голова райадміністрації Андрій Баєв. – Раніше були звернення і за іншими адресами – їх запити були задоволені ще в минулому році. А цю територію потрібно звільнити від сараїв-розвалюх і сміття, а далі думати про висадку дерев, кущів. Можливо, жителі самі підкажуть, що їм більше до вподоби, щоб прибудинкова територія була більш комфортною для них, – резюмував він.
Дійсно, ці квартали будувалися відразу після Другої світової війни, і їм вже близько 70 років. Колись ці сараї людям були потрібні, а зараз 80% з них стали непридатними, і в будь-який момент весь цей ряд «хатин дядька Тома» може впасти. Але ж таких кварталів, де близько 12 житлових будинків в кожному, на Павло-Кічкасі ще п’ять.