Одне з найважливіших питань 17 сесії Запорізької міської молодіжної ради – проект прийняття бюджету молодіжної політики на 2018 рік.
– Ми запланували збільшити бюджет у цьому році до 2 млн 500 тис. грн. Нагадаю, що у минулому році це був 1 млн 700 тис. грн. А в позаминулі роки сума складала 400 тис. грн, – розповів молодіжний мер Сергій Ільченко. – Дуже приємно, що у цьому процесі бере участь активна молодь міста разом із профільними департаментами і управліннями міської ради.
Протягом трьох місяців працювала робоча група, до складу якої входили всі бажаючі молоді депутати. Завданням комісії було підрахувати видатки на заплановані заходи, які проводитимуться у 2018 році, та скласти бюджет. На сесії представили проект на розгляд депутатам.
– Ми підготували фінальний проект бюджету, який молодь подає у молодіжну раду. У цьому проекті заплановано 58 заходів, направлених на розвиток спортивного та культурного дозвілля молоді. Направлені на розвиток сім’ї, науки і т.д. Загальна кількість учасників цих заходів має бути приблизно 900 тис. чоловік, – розповів представник від молоді Запоріжжя в Запорізькій молодіжній раді Анатолій Шашков.
У цей проект увійшли такі заходи, як «Урбанфест», у наступному році він повинен вирости в два фестивалі, які пройдуть у парку «Перемоги» і на площі Маяковського, а також фестиваль «Зобіфест», День молоді, різні конференції, круглі столи и т.д.
– У квітні ми оголосили, що готові до усіх молодіжних проектів, які трудова молодь подавала до молодіжної ради. Усі ці проекти будуть реалізовані, – поділився начальник управління по роботі з молоддю та сім’єю Запорізької міської ради Олексій Савицький.
За словами Олексія Савицького, у наступному році захід «Що? Де? Коли?» буде не тільки для школярів, але і для студенів. Також з’явиться серед трудової молоді і підсумком усього цього буде міський захід «Що? Де? Коли?», на який заплановано запросити українського ведучого цієї гри. Також у наступному році буде новий музичний проект «Молода сцена». Встановлять велику сцену, і всі музичні гурти Запоріжжя зможуть пограти на якісній апаратурі. Але буде попереднє прослуховування на тему цензури, щоб не було використано ненормативну лексику, не було не бажаних закликів…
Депутати обговорили цей проект. Виникло багато питань в тому числі і те, що на деякі заходи урізали кошти. Після довгих обговорень молодь дійшла згоди і підтримали цей проект.