Відбулося чергове засідання координаційної ради з розробки стратегії розвитку міста Запоріжжя під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голови координаційної ради Валерія Еделєва та головного експерта і керівника групи експертів проекту ПРОМІС Ігоря Лепьошкіна. Стратегічне планування проводиться в рамках співробітництва з проектом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС), що реалізується Федерацією канадських муніципалітетів при фінансовій підтримці уряду Канади. Таким чином  підписано меморандум про співробітництво з міською владою та створено узгоджувальний комітет з ефективного управління та розвитку для впровадження проекту ПРОМІС. Один з шляхів співробітництва в рамках проекту – надання допомоги в розробці стратегії розвитку міста. Це вже було друге засідання координаційної ради з розробки стратегії розвитку міста під головуванням Валерія Еделєва.

– Сьогодні ми обговорюємо документ, який громадськість давно просила підготувати, – зазначив він. – Робота триває по графіку, тож плануємо до кінця року представити програму стратегічного розвитку Запоріжжя на розгляд депутатів  міськради на комісіях, відтак винести її на сесію. У ній будуть вказані всі основні напрямки розвитку Запоріжжя до 2025 року.

Керівник групи експертів проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін підкреслив, що за останні два місяці проведено велику роботу в напрямку розвитку стратегії. Він подякував представникам управління і відділів міськради, які активно допомагають проекту.

– Наші експерти вказали на проблеми, які є в розвитку міста і, власне, коли ми будемо формувати бачення майбутнього майбутнього Запоріжжя, – зазначив він, – ми маємо зважати на ті проблеми, які є та здійснювати всі заходи для їх подолання. Треба покращити зовнішній вигляд міста, якість надання послуг і головне, якість  життя пересічних містян. Надалі ми супроводжуватимемо стратегічне управління містом мінімум п’ять років в рамках дії нашого проекту. Думаю, це тільки початок нашої співпраці, бо нам ще дуже багато треба вирішити спільних завдань.

У рамках розробки стратегії проект ПРОМІС запропонував «дорожню карту», де першим етапом підготовки є формування профілю громади, для чого фахівцями департаменту економічного розвитку була зібрана відповідна інформація. Було також проведене експертне опитування представниками ПРОМІС запорізьких промисловців та підприємців. Відтак, консультанти проекту ПРОМІС Володимир Проскурін і Лариса Оленковська розповіли про результати опитування запорізьких підприємців та презентували і обговорили профіль міста Запоріжжя. Володимир Проскурін зокрема зазначив, що підприємцям різних категорій, малого, середнього та великого бізнесу було задано 26 запитань. Другий напрямок – це залучення зовнішніх інвестицій для розвитку підприємств. Щодо розвитку окремих галузей – найбільше переваг віддано галузі машинобудування. Популярні також розвиток туризму, гірничо-металургійного комплексу, малого і середнього підприємництва. Відтак він зібрав пропозиції від учасників засідання щодо їх бачення розвитку та місії Запоріжжя. Визначено перелік проблем та основні напрямки розвитку міста.