1 листопада о 4.45 на відстані одного кілометра від залізничної станції “Запоріжжя-1” з колії зійшло чотири вагони пасажирського поїзду. Як повідомляє прес-центр обласного МНС, повідомлення до служби порятунку “101” надійшло від диспетчера “швидкої медичної допомоги”. Як з’ясувалося, пасажирський поїзд “Київ-Севастополь”, у складі якого було 19 вагонів, прямував на південь. За попередніми даними, через помилкове переключення автоматичного пристрою зміни напрямку руху вагони, що знаходилися посередині поїзда, почали поступово сходити з колій, один із цих вагонів плавно ліг на правий бік. У ньому знаходилося 34 пасажири, з них 12 дітей (спортсмени-гімнасти 10–13 років). На щастя, ніхто не постраждав. Людей вивели з вагону та направили до адміністративної будівлі вокзалу.

На ліквідацію події від МНС залучалося сім одиниць техніки та 42 рятувальники на чолі з начальником Головного територіального управління генерал-майором служби цивільного захисту Олексієм Лепським. Серед евакуйованих пасажирів паніки не було. Вже о 8.47 новий сформований состав з пасажирами вирушив до місця призначення.
Ситуацію прокоментував голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко:
– Пасажири були евакуйовані до теплого приміщення. “Швидка допомога” була на місці вже за 15 хвилин, щоб забезпечити терапевтичну та психологічну допомогу людям. На щастя, їм вона не знадобилася. Було організовано гаряче харчування. Пройшла евакуація речей пасажирів вагона, що перекинувся, всі дії проходили під жорстким контролем міліції, прокуратури, МНС. Щодо самої аварії, то з перших хвилин працювали прокуратура та представники інших правоохоронних органів. Причина аварії встановлюється. Зрозуміло, що це – не диверсія, це – не зовнішнє втручання. Висновки будуть зроблені після ретельної перевірки, і я особисто беру на контроль цю ситуацію. Якщо є причини, отже є і винуватці. Спускати на гальмах та робити вигляд, що все добре, я не буду. Добре лише те, що обійшлося без жертв. Але ми мусимо зрозуміти причину та, найголовніше, встановити винуватців.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області, на місці події працювали прокурор Запорізької області, його заступники, запорізький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, а також працівники ГУМВС, МНС та слідчо-оперативна група у повному складі.
За даним фактом Запорізькою прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері порушено кримінальну справу за ч.1 ст.276 КК України (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту).