Допомоги багато не буває, це добре знають у запорізьких громадах, в яких існують гуманітарні хаби, що постійно надають допомогу військовим, переселенцям і представникам вразливих категорій населення.

З першого дня вторгнення військ російської федерації до України запорізькі громади роблять все можливе й для ЗСУ, Тероборони, СБУ, рятувальників та інших служб.
Але існують виключно процедурні складнощі. Так наразі придбати необхідні захисникам товари оборонного призначення, а також спецтранспорт, можливо лише в іноземних постачальників, які через воєнний стан вимагають 100%-ї передоплати.

Чинна нормативно-правова база не дозволяє органам місцевого самоврядування здійснювати передоплату при закупівлі товарів для потреб військових.

В результаті громади не можуть купувати необхідні для військових речі, платять дорожче чи змушені купувати не найкраще.

Тому вкрай необідно прийняття законопроєкту, який покликаний спростити закупівлі для громад.
Днями у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо актуалізації порогів публічних закупівель у зв’язку з інфляційними процесами в державі (№7624 від 2.08.2022).

Законопроект, що має на меті спростити закупівлі для громад, передбачає:

► для загальної процедури закупівель підвищення порогу для товарів/послуг до 500 тис. грн (замість 200 тис. грн), для робіт – до 3 млн грн (замість 1,5 млн грн);
► для спрощених закупівель підвищення порогу до 200 тис (замість 50 тис);
► щорічний перегляд вартості закупівель.

Асоціація міст України сподівається, що законопроєкт №7624 буде прийнято якнайшвидше та висловлює подяку за сприяння вирішенню проблем органів місцевого самоврядування та підтримку інтересів громад його ініціаторам – народним депутатам України.

Законопроєкт ініціювали Віталій Безгін, Олександр Алексійчук, Ірина Костанкевич, Андрій Стріхарський, Володимир Іванов, Владіслав Поляк, Віктор Балога, Аліна Загоруйко, Тетяна Плачкова, Олена Шуляк, Вячеслав Рубльов, Дмитро Микиша, Олександр Літвінов, Максим Саврасов.