У четвер Запоріжжя відвідав Президент України Віктор Янукович. Варто додати, що Запоріжжя стало останнім пунктом насиченої поїздки Президента України 4 жовтня. До того він відвідав Дніпропетровську область, де побував в учбовому центрі 8 армійського корпусу Сухопутних військ, на новосіллі першого будинку, збудованого у наших сусідів за програмою “Доступне житло”, а також взяв участь у пуску нового електрометалургійного заводу компанії “Інтерпайп-сталь”.

Поїздку Запорізькою областю Віктор Янукович розпочав вертолітним “десантом” до села Ботієво Приазовського району. Тут він взяв участь у відкритті першої черги Ботієвської вітряної електростанції компанії ДТЕК. У Ботієво в день приїзду Президента було запущено 20 турбін вітропарку “Приазовський” із 30 запланованих на поточний рік. Сумарна потужність станції станом на 1 січня 2013 року складе 90 Мвт електроенергії. Турбіни сумарною потужністю ще 110 Мвт будуть введені в експлуатацію 2013 року. Вітропарк “Приазовський” планується зробити найпотужнішою вітроелектростанцією в Європі.
До слова сказати, найпотужніша у світі сонячна електростанція працює з цього року в Криму. У квітні поточного року Президент був присутній під час пуску її п’ятої і завершальної черги. Сумарна потужність Кримської сонячної електростанції – 132 Мвт, чого достатньо для покриття пікових навантажень такого великого міста, як Сімферополь. До того ж, сонячна станція дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу на 105 тисяч тонн на рік…
А в Запоріжжі 80 років тому було збудовано найпотужнішу тоді в Європі гідроелектростанцію – “Дніпрогес”. В урочистостях з нагоди чергового ювілею станції взяв участь і Президент України Віктор Янукович. Однак перед тим він поспілкувався із запоріжцями біля ПК “Дніпроспецсталь”. Серед заяв, які зробив тут Президент України, відзначимо такі: “Питання екології будуть вирішуватися, коли ми з вами вибудуємо економіку і будемо достатньо заробляти грошей, щоб вкладати їх у розв’язання екологічних проблем”; “Країна будується… Ми вас не підведемо, ми робитимемо все, щоб наші діти жили краще за нас. З року в рік будуватимемо кращу країну, будемо поліпшувати умови життя людей”.
Президент також зазначив, що, незважаючи на несприятливу економічну ситуацію в світі, в Україні за три роки в середньому на 15 відсотків зросла заробітна плата і, відповідно, пенсійні виплати.
У залі ж ПК “Дніпроспецсталь” відбулися урочисте засідання і святковий концерт з нагоди 80-річчя “Дніпрогесу”. З вітанням до дніпрогесівців і жителів Запоріжжя звернувся Президент України Віктор Янукович. Зокрема він підкреслив, що “80-річчя від дня запуску Дніпровської гідроелектростанції – визначна подія не лише для Запоріжжя, а й для всієї України. “Дніпрогес” є однією з найвидатніших споруд ХХ сторіччя. Її спорудження перетворило Запоріжжя на процвітаючий промислово і соціально розвинутий обласний центр. Будівництво Дніпровської гідроелектростанції дало поштовх створенню унікального промислового комплексу”.
“Спорудження станції, – наголосив Президент, – також вирішило давню історичну проблему судноплавства на Дніпрі, водопостачання міст і зрошення засушливих земель Півдня України. А головне – саме “Дніпрогес” і нині забезпечує електроенергією Донецько-Криворізький промисловий район. Незважаючи на поважний вік, електростанція й сьогодні залишається важливим елементом енергосистеми всієї країни”.
Велику частину своєї промови Віктор Янукович присвятив загальнополітичним та економічним проблемам сучасної України. Зокрема, торкнувшись теми наступних важливих подій у державі, він з трибуни ПК “Дніпроспецсталь” заявив наступне: “Вибори у нас пройдуть прозоро і демократично”. Щодо економічного розвитку, то, на думку Президента, такі фактори конкурентоздатності української промислової продукції, як дешева робоча сила та економія на соціальній галузі себе вичерпали. Через те “подальший розвиток економіки України визначатиметься спроможністю знайти відповіді на виклики модернізації реального сектора економіки. Лише так ми зможемо забезпечити нові темпи економічного зростання та нову якість життя наших громадян, захистити їх соціальні та економічні інтереси”.
Віктор Янукович також зазначив, що “ключове завдання, яке він поставив перед урядом, – зробити головний акцент саме на розвитку реального сектора економіки, створенні нових робочих місць та забезпеченні гідної оплати праці. Ми зобов’язані перетворити наш ресурсний потенціал на конкурентну перевагу на світовому ринку”.
За словами Президента України, щоб догнати Європу за економічними показниками (а її економічне зростання складає в середньому 1,5 % на рік), ми маємо щороку збільшувати свій потенціал не менш ніж на шість відсотків. Два попередні роки наш ріст складав 5,3 % та 4,2 %, відповідно.
Віктор Янукович у залі ПК “Дніпроспецсталь” нагородив передових працівників “Дніпрогесу” орденами та почесними відзнаками. Зокрема, орден “За заслуги” III ступеня вручено голові ради ветеранів підприємства Миколі Вороному та начальнику цеху Володимиру Лущенку. Орден Княгині Ольги отримала з рук Президента провідний інженер Любов Медведєва. Також ціла група працівників “Дніпрогесу” отримала відзнаку “Почесний енергетик України”. Указ Президента з цього приводу зачитав керівник його Адміністрації Сергій Льовочкін.
Фото Володимира Шеремета та Василя БІЧЕНКА