Шлунково-кишковий тракт багато в чому визначає силу імунітету, а травлення напряму залежить від харчування, тому в епідеміологічний сезон зробіть свій раціон більш корисним та збалансованим

Ягоди

Багаті на мікроелементи, вітаміни-антиоксиданти та флавоноїди (саме останні збуджують захисні сили організму). Зазначимо, заморожені ягоди майже так само корисні, як і свіжі. Тому наступного літа обов’язково заготуйте для себе побільше таких природних ліків. Деякі ягоди ще можна встигнути придбати.

Курячі яйця

Як і риб’ячий жир, вони містять вітамін D, якого нам у зимові дні дуже не вистачає. Адже недостатня кількість цього вітаміну в організмі знижує захисні ресурси організму та підвищує ризик появи простудних захворювань.

М’ясо

Дефіцит білкових продуктів погано впливає на імунітет, адже імуноглобуліни, що забезпечують стійкість організму до захворювань, є білками, і для їх синтезу просто необхідний харчової протеїн. Втім обирайте м’ясо, що містить меншу кількість, наприклад, пісну яловичину. Чим замінити м’ясо, читайте тут.

Кисломолочні продукти з живими лакто- та біфідобактеріями

«Живі» йогурт, кефір та інша подібна продукція сприяють заселенню кишечника «хорошими» бактеріями, завдяки чому зміцнюється імунітет.

Часник

Не поспішайте переводити очі до наступного пункту. Не зважаючи на не надто приємний запах продукту, він є одним із найефективніших у боротьбі з вірусами. Подібні противірусні ефекти мають куркума, гвоздика та імбир.

Чай

Цей напій містить поліфеноли (це так звані ловці вільних радикалів, що завдають шкоди ДНК) та антиоксиданти (в чаї їх навіть більше, ніж в овочах та фруктах). Обов’язково додайте до напою мед та імбир – це посилить противірусний ефект та надасть чаю особливого смаку. Радимо обрати заварний чай, а не в пакетиках – він смачніший та корисніший.

Читайте також: 7 продуктів, якими можна замінити м’ясо