Восени захисні сили організму значно знижуються, тож правильний сніданок стає одним із найважливіших джерел для підтримки енергії та життєвих сил
Яйця
Цей продукт містить вітаміни E, А, D, вітаміни групи В, а також фосфор та залізо. Людям із підвищеною кислотністю можна їсти яєчню, а людям зі зниженою краще яйця варити. При цьому омлет можна їсти всім.
Вівсянка
Універсальний сніданок, що підходить для людей із будь-яким травленням. Вівсянка містить вітаміни В, А, Е, фосфор, кальцій, йод, а також калій і магній. Щоб урізноманітнити страву, до неї можна додавати різні джеми, сушені або свіжі фрукти, горіхи. Цукор у каші цілком можна замінити більш корисним медом. Але вівсянку не варто їсти кожного дня.
Фрукти
Для сніданку підходять не всі фрукти, адже деякі містять велику кількість клітковини й є досить складними для перетравлення. Лікарі радять обирати яблука солодких сортів і запікати їх разом із сухофруктами, горіхами, сиром і медом. Крім того, вранці можна з’їсти банани – вони добре впливають на роботу кишечника.
Сир
Не варто обирати для сніданку сиркові маси, глазуровані сирки та готові запіканки – там багато цукру та консервантів. Дуже корисна ранкова страва – натуральний сир без добавок. У ньому міститься кальцій, фосфор, велика кількість білка та вітамінів групи В.
Бутерброди
Маються на увазі лише корисні бутерброди, приготовані на цільнозерновому хлібі або хлібі з висівками з додаванням овочів, твердого нежирного сиру та нежирного м’яса.
Читайте також: 15 порад для приготування кулінарних шедеврів