Десятки запоріжців зібралися у парку металургів, щоб вшанувати пам’ять загиблих бійців. Вже третій рік поспіль 14 жовтня відзначають День захисника України. Це свято для усіх, хто захищав і захищає свою землю. Окрім цього, 14 жовтня відзначають ще два свята День визволення Запоріжжя від нацистських загарбників та день Святої Покрови. На мітинг у парку Металургів на Алеї захисників України прийшли представники обласної, міської влади, учасники АТО, родичі загиблих, школярі та мешканці міста.
Зі святом усіх привітав міський голова Володимир Буряк.
– Ми зібралися тут, щоб віддати данину пам’яті загиблим героям і сказати всьому світу, що ми вільні і маємо незалежну країну. Це доведено тією світлою пам’яттю людей, які загинули, захищаючи свою державу, домівку, землю, – сказав Володимир Буряк. – Я хочу подякувати усім, хто захищає нашу країну, і вірю в те, що перемога буде. Вітаю усіх зі святом, бажаю миру, добра, благополуччя. Слава Україні!
З вітальною промовою виступив і голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.
– Сьогодні святкують День визволення Запоріжжя, Покрову та День захисника України. Для Запоріжжя це символічно. Саме тут президент України Петро Порошенко проголосив це свято, – сказав Костянтин Бриль. – Низький уклін сьогоднішнім нашим захисникам. Вічна пам’ять тим, хто не повернувся з поля бою. Все у нас буде добре. Слава Україні.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблим бійцям в зоні АТО. У боротьбі за свободу та незалежність України віддали життя 147 жителів Запорізького краю. Усі присутні поклали квіти біля меморіалу.
На заході були і ветерани АТО. Учасник битви за Іловайськ, представник державної служби України у справах ветеранів війни Тимур Книш. Чоловік пішов добровольцем служити у 2014 році. Був учасником у визволені Артемівська, Попасного, Лисичанська та багатьох інших міст. Служив заступником командира роти охорони спецпризначення.
– Як би мені 4 роки тому сказали, що я буду служити в армії, я б просто не повірив. Але, коли почалася війна, усі люди відкинули свої особисті інтереси і пішли служити, – розповів Тимур Книш. – Я вважаю, що День захисника України повинен бути патріотичним, а не жалобним. Потрібно, щоб люди були патріотами, знали своїх героїв, розуміли, що гідно бути захисником. Головне, йти до перемоги.