Відомий продюсер, наш земляк Влад Ряшін та компанія Star Mediа 7 жовтня відкрили у Запорізькому театрі молоді 39-й сезон прем’єрою «Тато в павутинні». Це весела, динамічна, оригінальна комедія на дві дії, справжня знахідка для молоді.
Цього року відкриття сезону і прем’єра відбуваються не зовсім у звичному форматі. Новий спектакль – спільний театральний проект засновника і генерального продюсера групи компаній Star Mediа Влада Ряшина і нашого театру – справжній подарунок для містян, хто любить посміятися від душі. Він саме для тих, хто йде в театр відволіктися від буденності, отримати заряд бадьорості і гарного настрою!
Як повідомила керівник літературно-драматургічної частини театру Надія Петренко, в основі вистави – однойменна комедія всесвітньо відомого сучасного автора Рея Куні (переклад з анг. М. Мішина) – неперевершеного майстра комедій, п’єси якого користуються величезним успіхом у публіки.
Так, у таксиста-двоєженця Джона Сміта в різних сім’ях виросли діти: хлопчик і дівчинка. Познайомившись в Інтернеті, вони загорілися бажанням зустрітися. Тато дізнається про це останнім, і як тепер він виплутається з павутини, яку так майстерно плів досі?
На глядачів чекав каскад неймовірних, стрімко мінливих ситуацій, які щомиті змушують головного героя і його друга проявляти чудеса спритності і винахідливості. Варто виділити чудову гру актора Сергія Цевельова, яка багатьом особливо припала до душі. А крім того, глядачів вразив… зовсім непередбачуваний фінал!
Зазначимо, що Рей Куні – популярний англійський актор і драматург. Першу комедію він написав у 1961 році, а найвідомішу – «Занадто одружений таксист» – в 1983-му. Всього Куні створив більше двадцяти комедій, які переведені на 40 мов світу, мають приголомшливий успіх у публіки, за мотивами деяких його п’єс зняті кінофільми.
Режисер-постановник «Тато у павутинні» – заслужений діяч мистецтв України Геннадій Фортус. Художники-постановники – член Національної спілки художників України Тетяна Власенко, а також Катерина Пахомова. Композитор – В’ячеслав Тодика.
У виставі, яка 7 жовтня пройшла з аншлагом, грають заслужені артисти України Марія Нестуля та Станіслав Шкляренко, артисти Олена Денисенко, Сергій Цевельов, Анна Симонова, Юрій Драненко, Катерина Макоєдов, Петро Желєв, Катерина Заплавних, Дар’я Чебаненко, Назар Баранніков, Олег Абакуменко.
Одним словом, гра акторів, які не перестають дивувати своєю невичерпною драматургічною фантазією, прекрасна, емоції зашкалюють! Весела вистава дозволяє поглянути на театр, як на життя, і на життя, як на театр. Дійсно, цей спектакль порадує справжніх цінителів гумору. Він не претендує на філософські глибини і вирішення глобальних проблем, зате дає багато приводів для нестримного сміху.
Новий показ «Тато в павутинні» дивіться в Запорізькому театрі молоді 14 жовтня, о 14:00 і 18:30.
Що далі?
Зазначимо, що блискуча комедія «Тато в павутинні» не тільки відкрила сезон, а задала подальший стрімкий ритм життя театру. За словами Надії Петренко, уже в листопаді, глядачів чекає нова прем’єра. Трагікомедію Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч» представить режисер-постановник Геннадій Широченко.
Цікаво, що режисер-постановник Широченко задумав виставу як детективно-містичну історію. Дійсно, коли людину охоплює непереборна пристрасть до наживи, то обов’язково з’являється темна сила, яка захоче пограти з людською душею. Без сумніву, відома п’єса видатного українського драматурга відкриється по-новому, виявляючи нові смисли. В ній не буде «шароварщини», а сучасне звучання і яскрава форма привернуть до себе увагу численних глядачів, у тому числі і молоді.