На острові Хортиці, на території навчально-виховного комплексу “Запорозька Січ” відбулося урочисте відкриття ІІІ Всеукраїнського козацького фестивалю “Покрова на Хортиці”.
Головна мета фестивалю – збереження, відродження та популяризація народного мистецтва, підвищення ролі традиційної козацької культури у формуванні світогляду та духовності підростаючого покоління.
Відкриваючи фестиваль, Запорізький міський голова Олександр Сін сказав:
– Безсумнівно, ІІІ Всеукраїнський козацький фестиваль “Покрова на Хортиці” стане однією з візитних карток міста, адже він упевнено увійшов до життя Запоріжжя. Цього року ми почали відзначати свято “Пасха на Хортиці”, а наступного проведемо “Різдво на Хортиці”. Саме ці свята найбільше шанували козаки, і ми збережемо ці традиції. Масштаб фестивалю росте з кожним роком, і ця тенденція зберігатиметься, – заявив міський голова. – Ми, городяни, шануємо пам’ять і славу запорозьких козаків і робимо все, щоб вона ніколи не потьмяніла і у Запоріжжі, і в Україні.
Почесних гостей фестивалю – і міського голову Олександра Сіна, і голову облради Павла Матвієнка, і заступника голови облдержадміністрації Ігоря Шишку, і президента громадської організації “Всеукраїнська федерація “Спас” Олександра Притулу першими вітали вихованці навчально-виховного комплексу військово-спортивного профілю “Запорозька Січ”. Свою майстерність показала і школа козацького бойового мистецтва “Спас-Січ”. А народний артист України Юрій Бакум і заслужений артист України Олег Григор’єв представили глядачам сцену з легендарного “Тараса Бульби” Миколи Гоголя. Козацькою піснею вітав учасників урочистого дійства запорізький співак і композитор Анатолій Сердюк.
Заходи ІІІ Всеукраїнського фестивалю триватимуть у Запоріжжі до 16 жовтня. Ласкаво просимо! Приходьте, друзі, не пошкодуєте!
Фото Володимира Шеремета