Ситуація у Запорізькій області майже без змін. Область фактично розподіляється на 3 категорії. Частина знаходиться в окупації, частина підконтрольна Україні та частина знаходиться на лінії зіткнення. Навіть на окупованих територіях діють органи місцевого самоврядування, здійснюють свою роботу комунальні служби та надають медичну допомогу.

Ситуація у районах різна та може змінюватися. Весь світ знає, які події відбуваються у Енергодарі, Мелітополі. Наразі окупанти намагаються запровадити свою систему мобільного зв’язку. Досить ускладнена ситуація з ліками та медичною допомогою, адже більшу частину медикаментів доставляли аптеки.

Наразі триває вирішення питання пропуску приватних автомобілів з обласного центру на окуповані території.

Попри бажання загарбників, окуповані території належать Україні та будуть звільнені. Роздача паспортів з боку окупантів, враховуючи досвід Криму та ЛДНР, свідчить лише про спробу мобілізувати місцеве населення на війну проти України.

Українська влада ретельно слідкує за ситуацією на тимчасово окупованих територіях і фіксує випадки протиправних діянь, в тому числі факти злочинної співпраці з ворогом.

По кожному підтвердженому випадку колаборації порушуються кримінальні справи, відбувається розслідування. У випадках зради військовими чи працівниками МВС порушуються справи та ведеться слідство.

За матеріалами ЗОВА

____

Посилання на наш Телеграм-канал