Можна дітям багато разів розказувати про святкові традиції та обряди. Але коли малюк безпосередньо стає учасником цікавого дійства, то він вже точно все це запам`ятає. Саме так зробили в Запорізькій обласній філармонії. 17 грудня у концертній залі ім. М. І. Глінки маленькі глядачі змогли насолодитися справжнім театралізованим дійством від артистів академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Україні Лілії Гринь.
«Миколай, Миколай, ти до нас завітай!» – це було справжнє родинне фольклорне свято. Яскраве та запальне.
Анімація, малювання піском та ігри
Діти не лише спостерігали за дійством. Вони мали змогу танцювати, підспівувати відомим мультиплікаційним героям, відповідати на запитання. У цікавій ігровій формі дітлахи познайомилися з історією походження свята та життям Святого Миколая. А також переконалися: зимові свята досить багаті на різноманітні народні звичаї та обряди. Це і щедрування, і колядування. А як малечі сподобалося водіння кози та перевдягання хлопців у Маланку.
Звісно, все це супроводжувалося яскравими музичними номерами. Були і «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Щедрик, щедрівочка», «Нова радість», жартівливі «В зеленім ліску» та «Ішов козак потайком», а ще вірши, посівання, та запальні танці. IMG_8090
Любов Філіппова прийшла на свято зі своїм онуком Андрієм. Хлопчику 6 років. Він займається музикою у школі мистецтв №98. Треба було бачити, як уважно та з якою цікавістю він спостерігав за тим, що відбувалося на сцені філармонії.
Нам дуже все сподобалося. Цікаво та захоплююче, – зізналася нам Любов Борисівна. – Все на гідному рівні.
Сподобалось побачене і Андрійкові. Він зізнався нам, що у майбутньому також хотів би виступати на великій сцені. А поки попереду у нього виступ у хорі від школи мистецтв.
Тетяна Палій завітала до філармонії зі своїм 8-річним сином Тимофієм. Минулого року вони також були у концертному залі ім. М. І. Глінки на святі Миколая.
Цього разу нам все дуже сподобалося. Були і анімація, і малювання піском, ігри з глядачами. Мій син брав участь у конкурсах. Він та його однокласники – дуже активні діти, вони не засиділися на місцях, танцювали та підспівували, – поділилася з нами Тетяна Миколаївна.
Вистава з сюрпризами
– Традиційно на свято Миколая ми проводимо захід. У цьогорічної вистави були деякі музичні та хореографічні сюрпризи, – розповідає нам генеральний директор Запорізької обласної філармонії Ірина Конарева. – Кожного разу академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» залучає нових учасників.
Зокрема, 17 грудня на сцену вийшли вихованці хореографічної дитячої школи, яка працює при ансамблі «Запорожці». Таких студій при обласних філармоніях дуже мало. Нашій школі три роки. Ми даємо можливість дітям пізнати ази хореографічного та співочого мистецтв. Також залучаємо їх до виступів.
Сьогодні у юних глядачів була можливість за допомогою інтерактивної гри поринути в традиції українського народу. Вважаю, що у нас все вийшло. Найголовніше — ми створили настрій!
Ірина Едуардівно, ви вже відкрили низку святкових заходів. Чим порадує містян Запорізька філармонія?
Так, з 11 грудня почався культурний марафон з проведення новорічних та Різдвяних заходів. Ми підготували цікаву програму, і не одну, а декілька: для дитячого глядача, на молодіжну аудиторію і для задоволення самих вишуканих шанувальників музики.
Для дітей у нас святкова шоу-програма «неПроГАВ Новорічні пригоди». Це дуже яскраве та драйвове дійство. У маленьких глядачів буде можливість взяти участь у ігровій програмі та насолодитися новорічним репертуаром — піснями та танцями.
За бажанням глядачів ми повторюємо новорічну програму 2014 року – виставу «Лускунчик». У ній беруть участь академічний симфонічний оркестр та муніціпальний театр танцю. Вони створюють чарівну та незабутню атмосферу.
Для вишуканих глядачів ми підготували «МUSIC  CHRISTMAS» -новорічний концерт академічного симфонічного оркестру. Всі квитки вже розпродані, тому ми прийняли рішення піти нестандартним шляхом, але задовольнити побажання наших глядачів. Ми оголосили про додатковий концерт, який розпочнеться в 20:30. Тобто 29 грудня буде два концерти — о 18:00 та 20:30 . Нагадаю, що раніше симфонічні концерти проводилися саме в 20:30. Наступного року хочемо провести концерт симфонічного оркестру 31 грудня — це наша давнішня мрія. Сподіваюсь, вона реалізується.