У Запоріжжі з’явився найсучасніший дитячий реанімобіль для транспортування новонароджених із пологових будинків у відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської дитячої багатопрофільної лікарні №5. До цього медики були вимушені користуватись реанімобілем ГАЗ 32214, 2000 року випуску, який вже давно вичерпав свій ресурс і не був обладнаний такою передовою медтехнікою. Закупку вкрай необхідної запорізьким дітям техніки було здійснено в рамках спільного проекту комбінату «Запоріжсталь» та міської влади. Комбінат виділив 2,5 млн. грн. на придбання реанімобіля, міська рада направила 1,5 млн. грн. на оснащення його медичною апаратурою.

Як зазначили спеціалісти, щорічно дитяча реанімаційна бригада отримує до 400 викликів на перевезення тяжкохворих новонароджених. Найменші пацієнти важать 500 – 600 грам, тому транспортувати їх треба в спеціальному кювезі, що імітує умови перебування дитини в утробі матері. Нове обладнання реанімобіля у змозі забезпечити відповідні норми температурного режиму та режиму вологості та можливості респіраторної підтримки дихання дитини під час транспортування.

– Новий реанімобіль укомплектований всім необхідним для рятування маленьких пацієнтів, що перебувають в критичному стані. Тут є транспортний кювез, в якому підтримується оптимальна температура, апарат для штучної вентиляції легень, кардіомонітор, пульсоксиметр, дозатор для введення інфузійних розчинів, кардіограф, і навіть є пристрій для підігріву розчинів, що дуже важливо при транспортуванні дітей в зимовий час, – радіє завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Ірина Денисенко.o_1c1klvjdorjr1vo5k0h88rc1v

За її словами, автомобіль дозволить знизити ризики розвитку ускладнень від тривалого впливу таких факторів, як стан дорожнього покриття, прискорення, гальмування, вібрація під час руху. «Нам придбали техніку рівня космічного корабля», – жартують медики відділенням анестезіології та інтенсивної терапії, які цілодобово будуть чергувати на реанімобілі.

Нову техніку лікарям передали заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров та генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Ростислав Шурма.

– У цьому році 5-я дитяча міська лікарня отримала з міського бюджету більше 15 млн. грн. на оновлення своєї матеріально-технічної бази. Своєрідним «подарунком під ялинку» стало придбання ультрасучасного реанімобіля для транспортування новонароджених. Це наш спільний проект з соціально відповідальним бізнесом, з комбінатом «Запоріжсталь». Такий автомобіль в разі необхідності дозволить транспортувати дітей в спеціалізовані медичні заклади вищого рівня на території України, – розповів заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

– Хочеться, щоб маленькі запоріжці були здоровими, але в разі потреби отримували сучасну і оперативну допомогу, – підкреслив генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Ростислав Шурма, – У наших соціальних проектах є кілька пріоритетів, але перший з них – це здоров’я дітей. Я сподіваюся, що ця машина дозволить зберегти не одне дитяче життя.

– Реанімаційна бригада нашої лікарні обслуговує всі пологові будинки міста і кількість викликів щороку зростає, – розповів головний лікар 5-ої дитячої лікарні Андрій Запорожченко. – Машина, якою ми користувалися раніше, вже давно вичерпала своє в плані технічного оснащення. На жаль, вона не могла гідно відповідати на ті виклики, які дає нам сьогоднішня медицина і життя, зокрема, з потребою рятувати життя дітям, що важать при народженні 500 гримів. Ми вдячні ПАТ «Запоріжсталь» і міській раді за такий подарунок. Це неоціненно, бо життя наших дітей – найголовніше.o_1c1klvjdoufrg2e1ji713hlueq21

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених 5-ї дитячої міської лікарні – єдине в Запоріжжі, де надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, в тому числі з різними важкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), і дітям, які потребують екстреної хірургічної допомоги. При відділенні функціонує виїзна консультативна бригада інтенсивної терапії для допомоги новонародженим в пологових будинках.